PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-11-08
Bezpieczne i łatwe parkowanie rowerów
Zapotrzebowanie na urządzenia służące do bezpiecznego parkowania rowerów z powodzeniem zaspokaja w Polsce firma Konstrui ...

Konstrui Sp. z o.o.
ul. Bojki 14/88
30-611 Kraków

tel. 535 95 11 58
biuro@konstrui.pl
www.konstrui.pl

» więcej o firmie

Idea smart city zawiera w sobie element przyjaznej i ekologicznej komunikacji, której znakomitym narzędziem jest rower. Nic więc dziwnego, że inwestorzy zabiegają o to, by parkingi powstające w obrębie ich nieruchomości posiadały wygodne i bezpieczne miejsca do pozostawiania jednośladów.

Zapotrzebowanie na urządzenia służące do bezpiecznego parkowania rowerów z powodzeniem zaspokaja w Polsce firma Konstrui, będąca wyłącznym dystrybutorem na terenie naszego kraju produktów hiszpańskiej firmy Semab Projects oraz brytyjskiej BikedockSolutions.

Bezpieczeństwo w nowoczesnym designie

Produkty SEMAB oprócz nowoczesnego wyglądu cechują się innowacyjnymi elementami bezpieczeństwa, które gwarantują spokój właścicieli pozostawianych rowerów. Urządzenia parkingowe SEMAB-a można również integrować z systemami płatności np. na monety lub też z kartami magnetycznymi w systemach MIFARE.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów hiszpańskiego producenta jest pionowy uchwyt na rowery PKB idealnie sprawdzający się na ulicach w miejscach publicznych oraz w prywatnych garażach. Zintegrowany mechanizm blokuje oba koła automatycznie, a także ramę oraz siedzenie. Użytkownik nie musi posiadać ze sobą żadnego rodzaju blokady. System zamykający może być obsługiwany za pomocą monet, klucza, zaprogramowanej karty lub własnej blokady.


Jako opcje dodatkowe firma proponuje integrację z system płatności „prepayment" (minuty, godziny, dni itp.) poprzez odpowiednie oprogramowanie, ładowanie baterii elektrycznych oraz możliwość zamocowania na zawiasach obrotowych.

Natomiast PKHOR to innowacyjny system parkowania poziomego, zaprojektowany klasyczną linią, dający 100% bezpieczeństwa. System posiada opcję ładowania baterii elektrycznych. Zintegrowany mechanizm blokuje oba koła automatycznie, a także ramę oraz siedzenie za pomocą łańcucha, który jest częścią systemu. Również w tym przypadku użytkownik nie musi posiadać ze sobą żadnego rodzaju blokady, a system zamykający może być obsługiwany za pomocą monet, klucza lub zaprogramowanej karty.

W ofercie firmy SEMAB znajduje się bardzo dużo produktów, do najbardziej popularnych w Polsce należą oprócz opisanych wyżej również PIL oraz STACJA NAPRAWCZA B-FIX. Hiszpański producent adresuje swoje wyroby do użytkowników, którzy posiadają wysokiej klasy rowery i nie chcą ich stracić, przypinać do przysłowiowych „słupków" na ulicy.

Dwa razy więcej rowerów w tej samej przestrzeni

BIKEDOCK SOLUTIONS to przede wszystkim system TWO TIER BIKE RACK (dwupoziomowy parking rowerowy), który znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba zaparkowania dużej ilości rowerów w niewielkiej przestrzeni, czyli w takich miejscach jak: duże zakłady pracy, biurowce, galerie handlowe.

Two Tier Bike Rack może pomieścić wszystkie rodzaje rowerów, np. rowery górskie czy rowery drogowe, które mogą być dodatkowo zabezpieczone łańcuchem lub innym systemem dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Rower po zamontowaniu w systemie jest stabilny dzięki specjalnie wyprofilowanym szynom oraz dodatkowym wspornikom na tylne koło. W dolnym koszu system posiada pochyły kanał, dzięki czemu dwupoziomowy uchwyt jest łatwy w obsłudze dla wszystkich grup wiekowych, jest również doskonały w celu zaoszczędzenia miejsca, ponieważ odległość od osi systemu to tylko 375 mm.

Główne Cechy Two Tier Bike Rack:

 • Pomaga uzyskać certyfikację BREEAM dzięki możliwości przechowywania większej ilości rowerów,
 • Łatwy w użyciu dzięki górnej szynie mocowanej za pomocą łożysk ze stali nierdzewnej, która zapewnia długą żywotność i minimalną obsługę serwisową,
 • Rower trzyma się stabilnie w szynach dzięki blokadom dla dodatkowego bezpieczeństwa,
 • Pasuje do wszystkich rodzajów rowerów,
 • Rama roweru może być dodatkowo przypięta do stojaka dla bezpieczeństwa,
 • Kosz dolny jest pochyły, tak aby użytkownik nie musiał się pochylać,
 • Solidna konstrukcja, ocynkowana zgodnie z BS EN ISO 1461,
 • Opcjonalnie malowane proszkowo w jednym z 192 kolorów RAL (bez części ruchomych),
 • Uchwyty górnych szyn wyposażone są w taśmę odblaskową (opcja),
 • Zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę z ponad 50-letnim doświadczeniem, opatentowane,
 • Stojaki rowerowe są kompaktowe, odległość od osi do osi to tylko 375 mm,
 • Minimalna wymagana wysokość to 2400mm x 1800mm głębokości (minimalne oraz zalecane dojście 1500 mm),
 • Amortyzator gazowy, dzięki któremu podnoszenie rowerów nie wymaga dużej siły od użytkownikaKonstrui znaczy budować

Spółka została założona w 2013 r. pod nazwą KONSTRUI sp. z o.o. (nazwa została zaczerpnięta z języka esperanto - jest to czasownik - „budować") W skład spółki wchodzi Jakub Perwenis oraz Bartłomiej Karpiński.

Firma powstała w wyniku połączenia doświadczeń specjalistów w branży budowlanej, zdobytych przy takich projektach jak City Center Rzeszów czy Millenium Hall Rzeszów.

Konstrui Sp. z o.o. specjalizuje się w dostarczaniu klientom kompleksowej obsługi podczas inwestycji budowlanych - od doradztwa, kosztorysowania, prowadzenia przetargów, prowadzenia budowy oraz ustalenia budżetu inwestycji, aż do wykonania całego projektu z rozliczeniem końcowym wykonawców.

Do klientów spółki należą tacy giganci, jak Google Polska, Opera czy Toyota Polska.

źródło: Konstrui