PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-01-31
Hörmann na targach BAU 2017
Wśród nowości na monachijskiej ekspozycji Hörmanna uwagę zwracało kilka typów bram szybkorolowanych.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Nowe urządzenia techniki przeładunku, udoskonalone technicznie i wizualnie bramy przemysłowe, a także nowe napędy i wiele innych zmodernizowanych rozwiązań dla przemysłu i logistyki - zaprezentowała firma Hörmann na targach BAU 2017, które w styczniu odbyły się w Monachium. Na stoisku o powierzchni ponad 1400 m² pokazano też przeciwpożarowe bramy i drzwi.

Nowe napędy, nowe piloty

Przeciwpożarowa brama przesuwna pokazana została w wersji z nowym napędem ITO 400. Napęd ten umożliwia otwieranie i zamykanie bram o wysokości nawet do 9 metrów i wadze do 2,5 tony. Na stoisku przekonać się można było jak lekko otwierają i zamykają się tak olbrzymie bramy wyposażone w nowy napęd. Duża przesuwna brama przeciwpożarowa zaprezentowana została też w wersji ze stali nierdzewnej.

Hörmann pokazał również nową wersję niedrogiego napędu do bram segmentowych - WA 300 S4. To napęd o szerszym niż dotąd zastosowaniu, przewidziany do różnego rodzaju prowadzeń oraz maksymalnej szerokości i wysokości 6 oraz 4,5 metra. Nie wymaga on fotokomórek ani kraty świetlnej, gdyż czujnik siły wbudowany jest na wale.

Na stoisku niemieckiego producenta zobaczyć też można było przemysłową bramę segmentową bez sprężyn - z napędem osiowym. To rozwiązanie zaprojektowane zostało z myślą o myjniach samochodowych, zakładach chemicznych i tych wszystkich miejscach, w których istnieje ryzyko korozji sprężyn.

Firma pokazała też nowe piloty, w tym specjalne piloty dla centrów logistycznych i przemysłowych, umożliwiające dyspozytorom jednoczesne otwieranie i zamykanie nawet 15 bram.

Bramy rolowane i szybkorolowane

Wśród nowości na monachijskiej ekspozycji Hörmanna uwagę zwracało kilka typów bram szybkorolowanych. Inwestorów szczególnie interesowały bramy z aluminiową obudową oraz bramy z dwoma pasami przezroczystego przeszklenia, które można zamontować w bramach o wysokości minimum 3 metrów. Producent zaprezentował też ciekawostkę: bramę, w której pasy z tworzywa sztucznego zostały zadrukowane. To nowa propozycja dla firm, które na płaszczu takiej bramy chciałyby umieścić reklamę.

Wśród targowych propozycji zobaczyć też można było zmodernizowane bramy i kraty rolowane.

Segmentowe bramy przemysłowe

Segmentowe bramy przemysłowe pokazane zostały wraz z drzwiami bocznymi, które odtąd producent oferować będzie z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC 2. Zobaczyć też można było bramy z wbudowanymi drzwiami z prawdziwego szkła.

Duże zainteresowanie budziła bardzo elegancka, przeszklona na całej powierzchni, zbudowana z aluminiowych profili, brama Vitraplan, którą zaprezentowano w udoskonalonej wersji - z zakończeniami segmentów w kolorze bramy, a także brama segmentowa z podwójną kratą świetlną.

Specjalne rozwiązanie dla spedycji paczek

W dobie handlu internetowego przyszłością są centra logistyczne, w których taśmociągi z paczkami sterowane są komputerowo, a przesyłki dostarczane wprost np. do paczkomatu. Na stoisku firmy Hörmann obejrzeć można było film o tym, jak działają nowoczesne centra logistyczne. Pokazano też nowe zaprojektowane przez firmę Hörmann rozwiązanie usprawniające spedycję paczek. To specjalne doki z nowym uszczelnieniem BBS o wymiarach zbliżonych do samochodu dostawczego. Podczas załadunku samochód szczelnie okala poduszka uszczelnienia, a paczki z taśmociągu trafiają wprost do sprintera.

Niemiecki producent zaprezentował też zintegrowane sterowanie bramą i rampą. Na jego stoisku przekonać się również można było jak działa nowy odbojnik oraz blokada zabezpieczająca przed zbyt szybkim odjazdem samochodu z doku przeładunkowego.


Przeciwpożarowa brama przesuwna pokazana została na targach BAU 2017 w wersji z nowym napędem ITO 400, który umożliwia płynne otwieranie nawet bardzo dużych bram.


Hörmann pokazał w Monachium kilka typów bram szybkorolowanych, w tym nowe bramy z podwójnym pasem przeszklenia, także z możliwością wykorzystania tego miejsca na reklamę.


Segmentowa brama Vitraplan prezentowała się w nowej, jeszcze bardziej eleganckiej wersji.


Prezes firmy Hörmann Polska sp. z o.o. omówił zalety drzwi przejściowych z prawdziwego szkła w bramie segmentowej; zademonstrował też jak działa blokada zabezpieczająca przed zbyt szybkim odjazdem samochodu z doku przeładunkowego.
Grupa Hörmann jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann