PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-07-06
Dostęp kontrolowany, czyli parking z innowacjami
Dopasowanie odpowiedniego systemu parkingowego do konkretnego obiektu jest zawsze uwarunkowane indywidualnymi ...

BFT Polska Sp. z o.o.
ul. Marecka 49
05-220 Zielonka

tel. 22 814 12 22
fax 22 781 60 22
p.banaszek@bft.pl
www.bft-automation.com/pl

» więcej o firmie

Nie ma już potrzeby zatrudniania kilkuosobowej grupy ochroniarzy, która dzień i noc stoi na straży dostępu do parkingu konkretnych obiektów publicznych. Mnóstwo funkcji pełnionych jeszcze kilka lat temu przez człowieka, obecnie jest realizowanych przez innowacyjne i zaawansowane technologicznie systemy kontroli dostępu.

Rozwój urbanizacji i wzrost liczby samochodów na drogach nie umyka uwadze inwestorów. Coraz częściej firmy czy instytucje, które muszą obsłużyć zwiększającą się ilość aut, stają przed koniecznością rozbudowy parkingu. Zabezpieczenia techniczne są czymś, bez czego żaden z nich nie może się obyć. Bezpieczeństwo to nie tylko ochrona przed wandalizmem, lecz także przed nadużyciami ze strony kierowców. Niepłacenie za postój lub zaniżanie opłat są codziennością, jeśli władze parkingu nie sięgają po kompleksowe rozwiązanie wspomagające efektywne i skuteczne zarządzanie.


Idealnie dopasowany

Idealnym wyjściem jest system parkingowy, dzięki któremu przestrzeń będzie zarezerwowana dla uprawnionych osób. To także szansa na zwiększenie zysków z prowadzenia parkingu oraz jego efektywne monitorowanie.

Dopasowanie odpowiedniego systemu parkingowego do konkretnego obiektu jest zawsze uwarunkowane indywidualnymi właściwościami parkingu. Każda przestrzeń posiada inną specyfikę i potrzeby. Inne będzie zastosowanie środków technicznych na obiekcie małym, a inne na dużym. - O wyborze danego systemu decydują także potrzeby i oczekiwania klienta. Dla parkingów średnich rozmiarów proponujemy system parkingowy BFT ESPAS 30 - mówi Waldemar Stehbach, Specjalista ds. Systemów Parkingowych firmy BFT.


Szlaban w górę z ESPAS 30

Najpopularniejszym sposobem wjazdu na parking jest korzystanie z jednorazowego biletu lub specjalnej karty, którą trzeba przyłożyć do czytnika. Tak też wygląda to w przypadku systemu ESPAS 30, który obsługuje klientów okazjonalnych za pomocą biletu kartonikowego lub stałych klientów wyposażonych w karty zbliżeniowe.  Na system składają się terminale wjazdowe i wyjazdowe oraz kasa automatyczna, która poza informacjami na wyświetlaczach, dodatkowo odtwarza komunikaty głosowe, będące dużym ułatwieniem dla kierowców. Ponadto, system posiada opcję bezprzewodowego walidowania i zwalniania z płatności klientów miejscowego klubu fitness. - Wdrożenie systemu parkingowego ESPAS 30 firmy BFT jest dla właściciela parkingu dużym ułatwieniem. System gwarantuje większy komfort, większą kontrolę w zarządzaniu i więcej oszczędności - dodaje ekspert. Automatyczna kasa płatnicza jest urządzeniem zapewniającym maksymalną funkcjonalność w zakresie automatycznego rozliczania płatności parkingowych. Kasa - co rzadko spotykane - wydaje także gotówkę w banknotach.  - Nasi klienci coraz częściej korzystają z opcji dodatkowych, które oferują systemy parkingowe. Przykładem jest system LPR czy kamery rozpoznające numery rejestracyjne pojazdów. Taki zestaw znacznie podnosi nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Numer biletu przypisany jest do konkretnego pojazdu i znacząco przyśpiesza wyjazd z parkingu. Odbiorcy naszych produktów często sięgają także po czytniki dalekiego zasięgu. W takim przypadku Karta Kierowcy posiadającego stałe uprawnienia do wjazdu jest rozpoznawana automatycznie za pomocą technologii RFiD - tłumaczy Waldemar Stehbach, Specjalista ds. Systemów Parkingowych firmy BFT.

źródło: BFT