PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-05-29
Jak dopasować napęd do bramy przesuwnej?
Bramy przesuwne cieszą się największym zainteresowaniem wśród wrót zautomatyzowanych. Ich funkcjonalność w zestawieniu z ...

BFT Polska Sp. z o.o.
ul. Marecka 49
05-220 Zielonka

tel. 22 814 12 22
fax 22 781 60 22
p.banaszek@bft.pl
www.bft-automation.com/pl

» więcej o firmie

Brama automatyczna to już standard w nowoczesnym budownictwie. Jednak, aby odpowiednio funkcjonowała, musi być wyposażona we właściwy napęd, który będzie nią sprawnie sterował. Jaką automatykę powinniśmy wybrać do bramy przesuwnej?

Długo wyczekiwany projekt domu, świetnie dobrana elewacja oraz imponujące ogrodzenie. Brakuje jedynie czegoś, co zwieńczyłoby całą inwestycję. Czymś takim może być właśnie brama wjazdowa. Dziś sercem, które wprawia ją w ruch jest automatyczny napęd.  Prywatność zapewniamy sobie poprzez budowę ogrodzenia, a komfort - dzięki bramom wjazdowym z automatycznym otwieraniem. Odpowiednio dobrany napęd jest elementem odpowiedzialnym za wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Bramy przesuwne górą!

Jaką bramę wybrać, gdy działka jest szeroka, a odległość między wyjazdem a domem jest na tyle mała, że wrota uchylne mogłyby utrudniać swobodną komunikację? W tym przypadku doskonałym wyborem będzie brama przesuwna. Składa się ona z jednego skrzydła, które porusza się  po wewnętrznej stronie długości ogrodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że ogrodzenie po jednej stronie powinno być tak długie, aby po otwarciu bramy zmieściło się za nim całe jej skrzydło lub skrzydło z przeciwwagą.

Bramy przesuwne cieszą się największym zainteresowaniem wśród wrót zautomatyzowanych. Ich funkcjonalność w zestawieniu z bramami skrzydłowymi jest niepodważalna. Zaoszczędzone dzięki nim miejsce na podjeździe czy posesji, można wykorzystać na wymarzoną altanę lub ozdobne donice i w ten sposób nadać posiadłości cieplejszego oblicza. Już na etapie projektowania domu warto zastanowić się nad lokalizacją bramy wjazdowej. Najczęściej ustawia się ją w linii prostej do garażu, aby zagwarantować możliwie najkrótszą drogę, bez konieczności wykonywania zbędnych manewrów. Jedyny problem, jaki może nastręczać brama przesuwna, to konieczność każdorazowego wychodzenia z samochodu czy domu, aby ją zamknąć lub otworzyć. Jednak dla wszystkich, którzy mają dość ręcznego otwierania bramy, firma BFT przygotowała gamę napędów DEIMOS BT - To siłowniki dostępne w kilku modelach: z prostą centralą HAMAL czy SHYRA i z centralą z wyświetlaczem LCD - MERAK napędzane silnikiem 24V lub 230V . Przeznaczone do bram przesuwnych rezydencjalnych o masie 400, 600 lub 800 kg - mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny w BFT Polska.

źródło: BFT