PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-12-14
Inteligentna konstrukcja
Nowa rampa przeładunkowa firmy Hörmann: HLS basic, to łatwy montaż w dobrej cenie.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

O nową rampę przeładunkową ze składaną klapą na zawiasach HLS basic poszerzyła firma Hörmann swoją ofertę produktów do systemów przeładunku. Zastosowane tu rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na szybki i prosty montaż oraz utrzymanie niskiej ceny produktu.

Montaż hydraulicznych siłowników, które podnoszą wytrzymałą platformę i wyrównują różnice wysokości do 360 mm nad poziomem i 345 mm poniżej poziomu platformy, odbywa się nowatorską metodą. Firma Hörmann, która oferuje kompletne systemy przeładunku, na etapie projektowania produktu szczegółowo przeanalizowała funkcjonalne i montażowe wymogi stawiane rampom przeładunkowym. W efekcie powstała inteligentna konstrukcja, która pozwoliła na zmniejszenie zastosowanych elementów do niezbędnego minimum. Mimo to rampa HLS basic, dzięki dużym zawiasom i wyjątkowo wytrzymałej stalowej konstrukcji, wytrzymuje obciążenia do sześciu ton. Spełnia tym samym wymogi stawiane rampom w najczęściej spotykanych sytuacji przeładunkowych.

Nowe rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia inwestorom nieruchomości logistycznych możliwość zsynchronizowania montażu rampy z terminami prac budowlanych. Na etapie budowania obiektu wykonywane jest odpowiednie zagłębienie na rampę, montaż samej rampy odbywa się później poprzez jej przyspawanie w gotowym gnieździe. W przeciwieństwie do instalacji wykonywanych równolegle z postępem budowy, podczas których rampa jest zalewana betonem, HLS basic można zamontować nawet po wykończeniu posadzki w hali. Zasada ta dotyczy także już istniejących gniazd pod rampę. Nowa rampa przeładunkowa jest więc idealnym rozwiązaniem dla modernizowanych stacji przeładunkowych. Ten nowy model rampy, podobnie jak wszystkie rampy firmy Hörmann, jest dostępny z uszczelnieniem wokół platformy eliminującym przeciągi oraz z powłoką antypoślizgową lub wygłuszającą.


Inteligentna konstrukcja: nową, niedrogą, zaprojektowaną przez firmę Hörmann rampę przeładunkową HLS basic ze składaną klapą na zawiasach można montować nawet po wykończeniu posadzki w hali.

Zdjęcie główne:
Najbardziej typowe sytuacje przeładunkowe: dopuszczalne obciążenie dynamiczne wytrzymałej konstrukcji nowej rampy firmy Hörmann HLS basic wynosi maksymalnie sześć ton.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann