PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-01-12
Ocieplane bramy segmentowe – czas na oszczędzanie energii
Budując nowy dom czy remontując stary, główną wagę przywiązujemy dziś do kosztów energii, jakie ponosić będziemy podczas jego użytkowania.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Stosując wysokowydajne urządzenia grzewcze oraz nowoczesne systemy izolacji ścian i dachu, staramy się możliwie jak najbardziej te koszty obniżyć. Zdarza się jednak, że nie zauważamy jednej istotnej rzeczy: jeśli garaż znajduje się w bryle budynku, to ciepło z graniczących z nim ogrzewanych pomieszczeń przenika i ucieka na zewnątrz. Ten problem pomagają wyeliminować producenci bram garażowych, oferując bramy ocieplane o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej. Firma Hörmann proponuje bramy segmentowe LPU 40 zbudowane z wypełnionych pianką poliuretanową segmentów stalowych o grubości 42 mm, których własności izolacyjne są porównywalne ze ścianą z cegieł o grubości 36 cm. Trwale elastyczne i odporne na działanie warunków pogodowych uszczelki, umieszczone na wszystkich czterech krawędziach bramy, dodatkowo skutecznie blokują dostęp zimnego powietrza. Pozwala to utrzymać ciepło wewnątrz budynku, zmniejszyć koszty zużywanej energii i jednocześnie chronić środowisko.

Bramy LPU 40 są też dobrym rozwiązaniem w garażach wolnostojących dodatkowo wykorzystywanych np. jako pracownie. Współczynnik izolacyjności cieplnej bram jest tu bowiem równie istotny. Bramy LPU 40 mają też jeszcze inną zaletę: bardzo cicho się otwierają i zamykają.

Fot.1
Przez ocieplaną bramę garażową LPU 40 firmy Hörmann ucieka mniej ciepła niż przez okna, choć w garażu panuje prawie taka sama temperatura jak w położonym nad nim pokoju.

Zdjęcie główne:
Jeśli pomieszczenia ogrzewane przylegają do garażu, to ocieplana brama garażowa o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej pozwoli zatrzymać ciepło w domu, oszczędzić koszty energii i chronić środowisko.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann