PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2023-06-27
Nowe cele redukcji emisji CO2 i recyklingu firmy Nice
Do roku 2025 Nice będzie korzystać wyłącznie z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, a do 2030 ograniczy emisję CO2 o połowę.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice oferuje szereg ekologicznych rozwiązań i produktów,  umożliwiając firmom i użytkownikom indywidualnym zmniejszenie emisyjności,  a tym samym i poprawę wpływu na środowisko.

Nice, światowy lider rozwiązań Home & Building management and Security, zaktualizował swoje cele  w zakresie promowania modelu produkcji dbającego o dobro zarówno planety, jak i ludzi oraz społeczeństwa. Firma, zgodnie ze swoją strategią ESG (Enviromental, Social, Governance), będzie używać wyłącznie plastiku pochodzącego z recyklingu we wszystkich swoich produktach, eliminując go całkowicie z opakowań do 2025 roku. Cel ten na poziomie globalnym został już wdrożony przez tę międzynarodową firmę z siedzibą główną w Oderzo we Włoszech. Kilka produktów z jej oferty, jak np. silnik do bram garażowych Spido600, który wykonany jest w 75% z regenerowanego akrylonitrylo-butadieno-styrenu (bardziej znanego jako ABS), jest przyjaznych środowisku. Decyzja o stopniowym zmniejszaniu wykorzystania tworzyw sztucznych jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy, która nakazuje, w odniesieniu do produktów, projektowanie rozwiązań o mniejszym wpływie na środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem zarówno wyboru materiałów, jak i zużycia energii.

W tym roku Nice wprowadziła nową politykę energetyczną, z którą można zapoznać się w sekcji Zrównoważony rozwój na stronie internetowej www.niceforyou.com, określającą wytyczne dotyczące promowania efektywności energetycznej i świadomości ekologicznej we wszystkich swoich działaniach,  w zarządzaniu budynkami, mobilności pracowników i rozwoju produktów. Począwszy od wstępnego mapowania śladu węglowego, przeprowadzonego w roku 2021, firma postawiła sobie za cel zmniejszenie emisji CO2 ze zużycia energii o 50% do roku 2025 i osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do roku 2030. Założenia te nakreślają trajektorię redukcji zgodną z międzynarodowymi celami utrzymania globalnego ocieplenia poniżej 2°C. Ważny i namacalny dowód tego zobowiązania został zaprezentowany 12 czerwca 2023 r., kiedy Nice uruchomił nową siedzibę Nice w Brazylii, futurystyczny kompleks w Limeira, w stanie São Paulo, który służy zarówno jako centrum badawczo-rozwojowe, jak i zakład produkcyjny. Budynek zaprojektowany tak, aby spełniał wymagania certyfikacji LEED będzie stanowił międzynarodowy punkt odniesienia dla zrównoważonej architektury przemysłowej.

- „Jesteśmy głęboko przekonani, że Nice, jako globalny lider, może coś zmienić i wskazać właściwą drogę  w tym wyzwaniu, począwszy od innowacji produktowych, które zawsze były siłą napędową Nice,  po integrację społeczną. Praktykowanie zrównoważonych działań oznacza zarządzanie rozwojem w inny  i bardziej efektywny sposób. Dzięki naszym wyborom, na tej szlachetnej ścieżce chcemy dać przykład interesariuszom w naszym łańcuchu dostaw", mówi Roberto Griffa, Dyrektor Generalny Nice.

- "Celem Nice jest oferowanie dostępnego, bezpiecznego i wygodnego domu. Pragniemy zrobić to samo dla naszego największego "wspólnego domu" - Ziemi" - wyjaśnia Marco Bianchet, Dyrektor ds. jakości  i zrównoważonego rozwoju w Nice. "W związku z tym promujemy fundamentalną rolę technologii  w osiągnięciu celu zerowego śladu węglowego netto do roku 2050, zapewniając techniki, wiedzę i narzędzia wspierające i pomagające w transformacji ekologicznej, począwszy od sektora energetycznego".

Oprócz ciągłej poprawy wydajności środowiskowej, która odbywa się również poprzez stosowanie zasad ekoprojektowania w procesach produkcyjnych, firma Nice zaangażowana jest również w oferowanie firmom i użytkownikom indywidulanym swoich rozwiązań i ekosystemu produktów w celu zmniejszenia zużycia energii w budynkach, począwszy od domów, które mogą stać się inteligentne, wydajne i innowacyjne.   Dla przykładu, dzięki instalacji dwukierunkowych produktów Nice, każdy użytkownik jest w stanie kontrolować swoje urządzenia domowe i podłączoną automatykę w inteligentny sposób - indywidualnie,  w grupach lub w ramach scenariuszy - w celu sprawdzenia zużycia i regulacji obciążeń elektrycznych, zmniejszając marnotrawstwo energii. BiDi-Switch jest w szczególności w stanie kontrolować zarządzanie oświetleniem i obciążeniami elektrycznymi, od zmywarki, przez pralkę, po kuchenkę mikrofalową.

Nice oferuje zestaw Heat-Control, aby sprostać konieczności zmniejszenia zużycia i strat po stronie chłodzenia domu, składający się z termozaworu Nice Heat-Control i czujnika temperatury  Nice Temp-Control, które automatycznie regulują temperaturę w pomieszczeniu, w oparciu o jego kubaturę,  z obliczeniem czasu potrzebnego do osiągnięcia żądanej temperatury.

Rozwiązania w zakresie osłon przeciwsłonecznych, dla których firma w roku 2021 utworzyła również dedykowaną jednostkę biznesową Sun Shading Solutions, również przyczyniają się do regulacji temperatury w domu. Według badania przeprowadzonego przez ES-SO, zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne są kluczową technologią zapewniającą odporność budynków na zmiany klimatu. Blokując 90% ciepła  z zewnątrz, zapobiegają przegrzewaniu się pomieszczeń, a tym samym mogą zmniejszyć rosnące zapotrzebowanie na klimatyzację1.

Ponadto, dzięki Yubii Home - centrali łączącej technologie Nice i ponad 3000 urządzeń innych producentów - firma umożliwia użytkownikom sterowanie systemem inteligentnego domu bezpośrednio ze smartfona. Yubii Home, za pośrednictwem aplikacji Yubii, jest w stanie monitorować, gromadzić i analizować dane  z czujników zainstalowanych w domu, korzystając z intuicyjnego, przyjaznego dla użytkownika i konfigurowalnego interfejsu. Ponadto, jeśli dom wyposażony jest również w system fotowoltaiczny, integracja z Yubii Home pozwala monitorować i inteligentnie zarządzać źródłami ciepła i chłodzeniem,  aby efektywnie wykorzystywać uzyskaną energię i nie marnować jej tam, gdzie nie jest potrzebna.



1 ES-SO, Zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne, kluczowe rozwiązanie dla osiągnięcia celów dekarbonizacji europejskich zasobów budowlanych do 2050 r., grudzień 2021