PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-02-05
Hörmann stawia na nowości
Brama i Drzwi Roku - automatyczna brama segmentowa RenoMatic i drzwi zewnętrzne RenoDoor firmy Hörmann - były hitem na tegorocznych targach Budma.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Wśród blisko 20 nowości prezentowanych na stoisku Hörmann Polska ten zestaw cieszył się największym zainteresowaniem zwiedzających. Szczególnie atrakcyjna okazała  się nowa, bardzo szlachetna, elegancka powierzchnia tych bram i drzwi w kolorze Titan Metalic. Atrakcyjność zestawu podniosła też promocyjna cena, w którą wliczono napęd ProMatic oraz montaż.

Dużą ciekawość wzbudzał również inny - nowy rodzaj powierzchni bram garażowych - Micrograin, wyróżniający się gładkością i charakterystyczną strukturą przetłaczaną w poziome, delikatnie wyprofilowane linie. Segmentowymi bramami garażowymi, oferowanymi z tym rodzajem powierzchni, najbardziej zainteresowani byli klienci szukający bram dobrze wpisujących się w nowoczesną architekturę.


Wszystko wskazuje na to, że strzałem w dziesiątkę będą też - prezentowane na tegorocznej Budmie po raz pierwszy - drzwi zewnętrzne ThermoPro.  Wykonane ze stali lub aluminium, są idealną ofertą dla wszystkich poszukujących drzwi niedrogich, charakteryzujących się jednak ciekawym wzornictwem i bardzo wysokim  wskaźnikiem izolacyjności cieplnej (K= 1,1 W/m2K).


W sumie, podczas targów Budma 2009 na ponad 350 metrach kwadratowych powierzchni Hörmann zaprezentował 45 eksponatów. To o ponad 50 metrów kwadratowych i 10 eksponatów więcej niż firma wystawiała na Budmie w 2007 roku.

Blisko 20 produktów zaprezentowanych zostało po raz pierwszy w Polsce. Były to zarówno nowe bramy i drzwi, jak i okucia, okleiny oraz kolory.


Stoisko odwiedzili także liczni partnerzy Hörmann Polska zainteresowani ofertą bram i krat przemysłowych, ramp przeładunkowych i uszczelnień dokowych. Z największym uznaniem wypowiadano się o bramie segmentowej ASR zbudowanej z bardzo wąskich profili aluminiowych. Wąskie profile i niewidoczne przejścia między segmentami sprawiają, że najlepsze zastosowanie bramy te znajdą w obiektach o nowoczesnej architekturze, preferującej duże przeszklone powierzchnie.


Wszyscy goście, partnerzy, architekci, inwestorzy, a także ludzie mediów odwiedzający stoisko firmy Hörmann na poznańskiej Budmie, mówili o dużych szansach powodzenia nowo wprowadzonych produktów na rynku budowlanym w Polsce.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann