PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-08-18
Brama rolowana RollMatic
RollMatic to nowa automatyczna garażowa brama rolowana firmy Hörmann i prawdopodobnie pierwsza na rynku i jak dotąd jedyna, w której zastosowano mechanizm sprężyn naciągowych.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Garaż bywa nie tylko miejscem, w które odstawia się samochód. Często pełni też rolę przydomowego magazynu, w którym różne przedmioty przechowywane są także pod sufitem. Jednak wysoko podwieszona deska surfingowa czy bagażnik samochodowy nie pozostawiają miejsca na chowaną pod stropem uchylną czy segmentową bramę garażową. Z myślą o takich sytuacjach firma Hörmann opracowała nową garażową bramę rolowaną RollMatic. To pierwsza na rynku, i jak dotąd jedyna, rolowana brama garażowa, w której zastosowano mechanizm sprężyn naciągowych. RollMatic standardowo wyposażona jest w napęd, który umożliwia komfortowe obsługiwanie bramy pilotem bez wysiadania z samochodu.

Brama RollMatic zbudowana jest z pojedynczych segmentów nawijanych na wał, dzięki czemu także przed garażem pozostaje dużo wolnego miejsca. Konstrukcja bramy opiera się na modelu sprawdzonym w bramach segmentowych: w bocznym kanale prowadzone są podwójne sprężyny naciągowe, które utrzymują ciężar aluminiowych segmentów i niezależnie od położenia bramy zapobiegają jej opadnięciu. To rozwiązanie chroni napęd bramy, który potrzebuje mniej siły do jej otwarcia. W razie awarii zasilania bramę można z łatwością otworzyć ręcznie, bez uciążliwego posługiwania się korbą.

RollMatic posiada także mechanizm automatycznego rozłączania. Natychmiastowo po napotkaniu na przeszkodę zatrzymuje on bramę, a nastepnie cofa, umożliwiając jej usunięcie. Jak wszystkie bramy garażowe firmy Hörmann RollMatic jest też wyposażona w zintegrowane mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem. Specjalny układ segmentów na wale nawijającym przy zamkniętej bramie i ich połączenie z napędem znacznie utrudnia podważenie bramy. Ponadto istnieje też możliwość instalacji alarmu akustycznego jako dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem. Gdy zamocowany z boku czujnik zarejestruje podnoszenie bramy, rozbrzmiewa sygnał alarmowy o natężeniu 110 decybeli.

Brama RollMatic dostarczana jest wraz napędem, który specjalnie dopasowany został do jej konstrukcji. Montowany z boku wału nawijającego napęd jest kompatybilny z elementami wyposażenia dodatkowego, na przykład z ekskluzywnym pilotem HSD 2 firmy Hörmann.

Nowa brama RollMatic firmy Hörmann jest dostępna w dziewięciu popularnych kolorach preferowanych oraz w drewnopodobnych okleinach typu Decograin w kolorze Golden Oak i Rosewood.

Fot. 1
Więcej wolnego miejsca:
w nowej bramie rolowanej RollMatic segmenty są nawijane na wał. Miejsce pod stropem, przeznaczone w innych konstrukcjach na chowanie płyty bramy, można tu wykorzystać na podwieszenie deski surfingowej lub schowanie nieużywanego bagażnika samochodowego

Fot. 2
Nowa brama z napędem: garażowa brama rolowana RollMatic firmy Hörmann w wersji standardowej wyposażona jest w napęd

Fot. 3
Sprawdzony mechanizm sprężyn naciągowych: podwójne sprężyny wspomagają i oszczędzają mechanizm napędu.

Fot. 4
Mechaniczne zabezpieczenie przed podważeniem: specjalny układ segmentów na wale nawijającym i ich połączenie z napędem zabezpieczają bramę przed podważeniem od zewnątrz.

na podstawie materiałów: Hörmann