PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-04-30
Hörmann ponownie otrzymuje Red Dot Design Awards
W tym roku około 1.600 przedsiębiorców z 57 krajów zgłosiło do konkursu łącznie ponad 4.200 produktów.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Za atrakcyjną i oryginalną stylistykę dwie bramy przemysłowe firmy Hörmann wyróżnione zostały prestiżową nagrodą Red Dot Design. Dzięki temu niemiecki producent bram, drzwi i napędów pochwalić się może już trzema produktami, którym przyznano ten jedyny w swoim rodzaju znak jakości, będący symbolem najlepszego wzornictwa. W 2007 roku doceniono elegancką i innowacyjną formę nadajnika HSD do obsługi bram garażowych i wjazdowych.

Podczas ostatniej edycji Red Dot Design międzynarodowe jury uhonorowało równocześnie dwie segmentowe bramy firmy Hörmann skonstruowane z myślą o nowoczesnej architekturze przemysłowej, a wysoko cenione także ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość. To bramy, które w reprezentacyjnych obiektach przemysłowych są elementami kształtującymi niepowtarzalną architekturę - bramy ASR 40 i ALR Vitraplan.  Pierwsza z nich zbudowana została ze szczególnie wąskich profili, druga natomiast wyróżnia się półprzezroczystą, zlicowaną przeszkloną powierzchnią.


- Bardzo cieszymy się z otrzymania tak prestiżowej nagrody – mówi Michael Brinkmann, dyrektor zakładu w Brockhagen, gdzie produkowane są bramy do zastosowań przemysłowych. Prawdziwym wyzwaniem było dla nas połączenie wysokich wymogów z zakresu bezpieczeństwa, trwałości i niezawodności, które bramy przemysłowe muszą spełniać w pierwszej kolejności, z dobrym wzornictwem - wyjaśnia Brinkmann. Rynek oczekuje bowiem bram atrakcyjnych także pod względem wizualnym. W końcu takie obiekty jak salony samochodowe, centra logistyczne, czy budynki produkcyjne pełnią w dzisiejszych czasach również funkcje reprezentacyjne. Dlatego inwestorzy i architekci szukają bram, które pomogą im w aranżacji - twierdzi Brinkmann.

Brama ASR 40
Konstrukcja bramy ASR 40 powstała ze specjalnych kształtowników. Pionowe i poziome aluminiowe profile, które mają jedynie 65 mm szerokości, zostały wygięte po bokach. W ten sposób tworzą optycznie harmonijny podział powierzchni bramy. Przejścia między poszczególnymi segmentami płyty bramy są niewidoczne, dlatego brama wygląda jak jeden stały przeszklony element. Sprawia wrażenie konstrukcyjnego i estetycznego monolitu. Brama idealnie komponuje się z dużymi przeszklonymi fasadami, w których stanowi ich optyczną kontynuację i jest niemal nie do odróżnienia od elementów stałych.

ALR Vitraplan
Druga z nagrodzonych bram - ALR Vitraplan – to brama bez widocznych profili, wyposażona w idealnie zlicowane przeszklenie. Całość sprawia wrażenie zamkniętej i wizualnie jednolitej płaszczyzny. W ten sposób brama nabiera cech eleganckiego elementu aranżacji, który można wykorzystać do stworzenia efektu przejrzystości.

Red Dot Design Award
Red Dot Design Award – to znany na świecie konkurs dla designerów i projektantów. W tym roku nagrody te przyznane zostały już po raz 55-ty. Centrum Wzornictwa Przemysłowego Nadrenii-Westfalii uhonorowało nimi wyroby uznane za szczególnie innowacyjne. To produkty, które – jak co roku - międzynarodowe jury złożone z ekspertów w dziedzinie stylistyki testowało między innymi według takich kryteriów jak funkcjonalność, ergonomia, wytrzymałość, walory ekologiczne czy forma.


Spójna powierzchnia: szyby w bramie ALR 40 całkowicie zakrywają profile,
tworząc  spójną i optycznie niepodzieloną powierzchnię.
 
Jak stały element przeszklenia: brama ASR idealnie komponuje
się z fasadami reprezentacyjnych budynków.


informacja na podstawie materiałów: Hörmann