PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2008-06-10
Antywłamaniowe bramy garażowe - to lepsza ochrona samochodu i przechowywanego sprzętu
Bramy starego typu nie stanowią dla złodziei przeszkody w przedostaniu się do wnętrza garażu.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Pozbawione odpowiednich zabezpieczeń często ułatwiają kradzież czy włamanie do samochodu, a nawet wtargnięcie do wnętrza domu.

Z policyjnych statystyk wynika, że coraz częściej łupem złodziei padają przechowywane w garażu rowery, sprzęt sportowy czy narzędzia. Straty są zazwyczaj poważne. Do jeszcze poważniejszych dochodzi, gdy po bezproblemowym dostaniu się do garażu złodziej włamuje się do wnętrza samochodu i po prostu nim odjeżdża. Niebezpieczeństwo największej szkody powstaje jednak, gdy w garażu znajdują się drzwi prowadzące bezpośrednio do wnętrza domu…
Jak uniknąć takich zagrożeń? Najlepszym sposobem jest wymiana przestarzałych i pozbawionych zabezpieczeń bram garażowych na nowe. Nowoczesne zamknięcia znacząco utrudniają realizację złodziejskich planów. Przykładowo, bramy z napędem firmy Hörmann standardowo wyposażone są w automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu, co praktycznie uniemozliwia dostanie się osób nieuprawnionych do wnętrza garażu. Zamknięta brama jest jednocześnie zaryglowana, a tym samym skutecznie zabezpieczona przed podważeniem. Ten automatyczny system ryglujący jest rozwiązaniem mechanicznym i działa również w przypadku braku prądu.

W bramach segmentowych firmy Hörmann obsługiwanych ręcznie skuteczną ochronę antywłamaniową zapewnia tzw. ryglowanie zapadkowe. W tego typu ryglowaniu stabilna, samoczynnie zatrzaskująca tarcza zapadkowa blokuje się na solidnym bolcu. W ten sposób brama jest zablokowana i skutecznie zabezpieczona przed włamaniem.

Foto: Hörmann
Skuteczną ochronę przed podważeniem w bramach z napędem firmy Hörmann zapewnia automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN