PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2007-12-28
Nowość - bramy garażowe Hörmann w stylu rustykalnym
Zastosowane przez firmę Hörmann ozdobne okucia, pozwalają nowym bramom znakomicie wpasować się w styl dawnych wiejskich posiadłości.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Firma Hörmann wzbogaciła swój i tak szeroki wachlarz bram garażowych o kolejny atrakcyjny wzór – stalową bramę segmentową znakomicie imitującą tradycyjne drewniane bramy skrzydłowe, nadając budynkowi niepowtarzalny i ciepły styl modnego budownictwa wiejskiego.

Klasyczna drewniana brama skrzydłowa była powszechnym sposobem na zamknięcie stodół, budynków gospodarczych, a później także garaży. Jej naturalny urok nadawał architekturze zabudowań wiejskich niepowtarzalnego charakteru, będąc ich ozdobą. Ze względu jednak na materiał i niedoskonałą technologię wykonania, podlegała ona zmiennym warunkom atmosferycznym ulegając przy tym odkształceniom, wywołującym z kolei znaczny ubytek ciepła.


Nowoczesna brama firmy Hörmann z kasetonami typu C o tradycyjnym rustykalnym stylu łączy wygląd drewnianej bramy skrzydłowej z zaletami bramy stalowej: większą ilością wolnej przestrzeni w garażu i przed nim, większą trwałość, lepszą izolację termiczną i dźwiękową oraz przede wszystkim dużo niższe koszta zakupu niż za bramę drewnianą.
Foto: Hörmann

Dziś styl wiejski w budownictwie i architekturze znów staje się niezwykle popularny, jako wyraz tęsknoty za prostotą i naturalnym pięknem. Tej modzie naprzeciw wyszła firma Hörmann konstruując nowy model bramy garażowej z dekoracyjnymi kasetonami typu C. Jest to stalowa brama segmentowa w stylu rustykalnym mająca szereg niezaprzeczalnych walorów w porównaniu ze swoją niedoskonałą drewnianą poprzedniczką, a co najważniejsze zachowująca niepowtarzalny wiejski klimat. W odróżnieniu od bram skrzydłowych nie wymaga ona wolnej przestrzeni przed budynkiem, a jej segmentowa technologia i otwieranie się w płaszczyźnie pionowej, pozostawiają sporo miejsca nie tylko przed garażem, ale i w jego wnętrzu. Inną zaletą nowych bram jest materiał, z którego zostały wykonane. Stal bowiem w porównaniu z drewnem jest dużo bardziej odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne, jest też trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu. Niebagatelne znaczenie ma również dużo niższy koszt bram stalowych w porównaniu z drewnianymi, a także nieporównywalnie lepsza izolacja dźwiękowa i termiczna oraz większa szczelność, co potwierdzają stosowne certyfikaty europejskiej jakości 13241-1-U.

Zastosowane przez firmę Hörmann ozdobne okucia, pozwalają nowym bramom znakomicie wpasować się w styl dawnych wiejskich posiadłości. Wręcz nie sposób odróżnić stalowych bram od drewnianego oryginału. Inne dodatkowe elementy, jak przeszklenia typu „sunrise”, dodają bramom kolejnego waloru - umożliwiają dotarcie do wnętrza garażu większej ilości światła.

Foto główne: Hörmann
Ozdobne okucia oraz przeszklenia typu „sunrise” sprawiają, że bramę segmentową z kasetonami typu C trudno odróżnić od tradycyjnej drewnianej bramy skrzydłowej i tym samym pozwalają nowym bramom znakomicie dopasować się do modnego dziś stylu wiejskich zabudowań.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN