PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2006-11-02
Stopa ościeżnicy z tworzywa sztucznego zapobiega powstawaniu rdzy
Firma Hörmann od dziś wyposaża segmentowe bramy garażowe swojej produkcji w stopy ościeżnicy wykonane z tworzywa sztucznego.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Zapobiegają one powstawaniu rdzy na skutek niewłaściwej eksploatacji. Hörmann jest pierwszym producentem na rynku, który poradził sobie z tym problemem stosując tak efektywne rozwiązanie i zgłosił je równocześnie do opatentowania.

Przyczyny rdzewiejących stóp ościeżnic w bramach garażowych są wielorakie. Z jednej strony są to wywołujące korozję cechy podłoża i ścian. Należą do nich na przykład: saletra w starych murach, agresywny jastrych wiążący, a także odkwaszanie płytek wykładzinowych lub klinkieru oraz brak paroizolacji w murowanych ścianach garażu. Z drugiej strony niebezpieczeństwo powstawania rdzy istnieje również wtedy, gdy przed bramą nie wykonano odprowadzenia wody oraz gdy pojazdy wjeżdżające do garażu przenoszą wodę deszczową, śnieg i sól do posypywania dróg.


Problem: rdza na stopie ościeżnicy wywołana wadami eksploatacyjnymi.
Foto: Hörmann

Rdzewiejące miejsca wpływają przede wszystkim ujemnie na wygląd bramy. Usunięcie rdzewiejących stóp ościeżnicy jest przedsięwzięciem czasochłonnym i kosztownym, ponieważ aby wymienić boczny profil ościeżnicy, należy zdemontować całą płytę bramy. Konieczność poniesienia takich nakładów – co zrozumiałe - irytuje wielu inwestorów. Dzięki stopie ościeżnicy firmy Hörmann, wykonanej z tworzywa sztucznego, problem ten w ogóle nie występuje. Hörmann od zaraz wyposaża w nią swoje segmentowe bramy garażowe standardowo i bez dopłaty. Stopa ościeżnicy z tworzywa sztucznego jest nie tylko bardzo odporna, lecz ma jeszcze jedną zaletę: jej zastosowanie oszczędza autoryzowanym sprzedawcom firmy Hörmann ewentualnych scysji z klientami, którzy domagają się spełnienia swoich roszczeń reklamacyjnych.

Foto główne: Hörmann
Rozwiązanie: stopa ościeżnicy produkcji firmy Hörmann, wykonana z tworzywa sztucznego.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN