PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-02-03
Rekordowa liczba nowości na stoisku firmy Hörmann
Rekordowe tłumy na targach budownictwa Bau w Monachium. W ciągu sześciu targowych dni stoisko odwiedziło 235 tysięcy osób.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
To były wyjątkowe targi i wyjątkowa ekspozycja. Na największych w 50-letniej historii targach budownictwa BAU w Monachium, które odbyły się w dniach 17 - 22 stycznia 2011 roku, firma Hörmann zaprezentowała rekordową liczbę nowości. Na stoisku o powierzchni 1400 metrów kwadratowych pokazano po raz pierwszy blisko 50 nowych i zmodernizowanych produktów, innowacyjnych rozwiązań i nowatorskich elementów konstrukcyjnych.

- Nigdy dotąd w swojej historii firma Hörmann nie pokazała tak wielu nowości, nigdy dotąd tak wiele osób w tak krótkim czasie nie zapoznało się z najnowszą ofertą firmy - mówi prezes Hörmann Polska - Krzysztof Horała. - To dobry prognostyk na 2011 rok - podkreśla.

Nowe typy, nowe wzory, nowe rozwiązania Swoją premierę na targach BAU miała m.in. boczna brama segmentowa HST, zaprojektowana z myślą o trudnych, nietypowych sytuacjach montażowych. Tą całkowicie nową konstrukcją Hörmann poszerzył swoją ofertę bram garażowych o nowy typ bram.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się także nowa zewnętrzna brama rolowana RollMatic do zadań specjalnych. Tej bramie, z wałem nawijającym umieszczonym na zewnątrz, wyposażonej w standardowe odryglowanie awaryjne w garażu, towarzyszyła inna nowość - drzwi boczne RollMatic.

Jako znakomite rozwiązanie do garaży podziemnych zaprezentowana została brama uchylna ze skrzydłem z mikroperforowanej blachy; po raz pierwszy pokazane zostały też bramy przesuwne do garaży zbiorczych.

Ciekawość targowych gości wzbudzały nowe wzory bram segmentowych firmy Hörmann, a wśród nich szczególnie piękna brama LTH ze świerku skandynawskiego z nowym rodzajem przetłoczeń - M. Zainteresowani poprawą izolacyjności cieplnej garażu z uwagą przyglądali się mocowaniu ościeżnicy z przegrodą termiczną. Ościeżnica ThermoFrame poprawia izolacyjność cieplną bramy LPU co najmniej o 12,5 %. W niektórych sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest też - pokazana tu po raz pierwszy przez firmę Hörmann - zlicowana maskownica do bram segmentowych wyrównująca nadproże.

Nowa technologia - BiSecur
Hörmann na targach BAU prezentował jednak nie tylko nowe rozwiązania konstrukcyjne i nowe wzory bram garażowych, ale także innowacyjne technologie do ich obsługi. Szczególną uwagę zwiedzających stoisko tego niemieckiego producenta przyciągały nowe napędy SupraMatic do bram garażowych, działające w bezpiecznym systemie radiowym BiSecur i współpracujące z nadajnikiem zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału radiowego z pilota do napędu i z napędu do pilota w technologii 128 bitów, używanej do kodowania transmisji bankingu on-line. To dwukierunkowe działanie - sterowanie bramą i odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta) - spotkało się z dużym uznaniem wszystkich, którzy na BAU szukali rozwiązań zarówno bezpiecznych, jak i wygodnych. Poszukujący eleganckich gadżetów mile zaskoczeni byli natomiast zaprezentowaną tu po raz pierwszy nową linią ekskluzywnych, wyjątkowo lekkich i wygodnych w obsłudze nadajników BiSecur, oferowanych w kolorze czarnym i białym.

W świecie drzwi - kolorowo
Stoisko Hörmanna na targach BAU wyróżniało się żywą, ciekawą kolorystyką, między innymi za sprawą nowych wzorów drzwi zewnętrznych. Zaprezentowana tu kolekcja 12 nowych wzorów wysokiej jakości aluminiowych drzwi pokazała inwestorom szerokie możliwości wyboru kolorystyki. Szczególne zainteresowanie budziły wzory z wielobarwną stroną zewnętrzną. Targowa ekspozycja ukazywała bowiem różnorodność kolorowych aplikacji i obrazowała możliwości kreatywnych zestawień kolorystycznych. Prezentowane wzory eleganckich aluminiowych drzwi zwracały uwagę także takimi nowymi detalami jak ekskluzywny szklany uchwyt, lakierowane przeszklenia czy nowy profil ramy maskującej o prostokątnym kształcie.

Na targach w Monachium Hörmann pokazał też nowe wzory niedrogich stalowych drzwi wejściowych ThermoPro oraz boczne i górne naświetla do tych drzwi. Uwagę zwracały bardzo szlachetnie prezentujące się drzwi ThermoPro w okleinie drewnopodobnej z naświetlami bocznymi.

....i multifunkcyjnie
Poza eleganckimi drzwiami wejściowymi do domów jednorodzinnych, Hörmann eksponował też na BAU bogatą ofertę nowych drzwi wielofunkcyjnych: przeciwpożarowych, dymoszczelnych, przeciwwłamaniowych i dźwiękoszczelnych. Zaprezentowane zostały także między innymi takie innowacyjne rozwiązania jak ekskluzywny samozamykacz drzwiowy z szyną prowadzącą, przeszklenie zlicowane z powierzchnią drzwi wielofunkcyjnych czy ościeżnica kątowa mocowana diagonalnie, zapewniająca prosty i szybki montaż. Zainteresowaniem inwestorów cieszyły się zewnętrzne drzwi przeciwpożarowe z aluminium oraz automatyczne przeciwpożarowe drzwi przesuwne do dróg ewakuacyjnych i ratunkowych.

Ekologicznie z firmą Hörmann
Pierwszego dnia Targów BAU firma Hörmann otrzymała oficjalne potwierdzenie, że produkcja wszystkich drzwi wielofunkcyjnych odbywa się w jej zakładach zgodnie z zasadami poszanowania środowiska. 17 stycznia na firmowym stoisku targowym na ręce Martina Hörmanna przekazana została deklaracja środowiskowa EPD - Environmental Product Declarations. Oznacza ona, że ekoprodukcja wdrażana w fabrykach Hörmanna została potwierdzona badaniami Instytutu ift z Rosenheim. Hörmann jest pierwszym producentem drzwi wielofunkcyjnych, który posiada deklarację EPD dla swoich wyrobów.

Dla przemysłu, dla logistyki
Znaczną część stoiska firmy Hörmann zajmowały nowe bramy przemysłowe i najnowsze urządzenia techniki przeładunku. Wśród nich zaprezentowana została nowa seria bram rolowanych z systemem Spring Balance, wyrównującym ciężar za pomocą sprężyn naciągowych, nowa termoizolacyjna brama spiralna, a także najnowsza brama harmonijkowa. Firma pokazała też, zgłoszony już do opatentowania, nowatorski system mocowania ościeżnicy z przegrodą termiczną ThermoFrame dla przemysłowych bram segmentowych, zwiększający izolacyjność cieplną nawet do 40%, oraz inne rozwiązania podnoszące termoizolacyjność tych bram, a także nowe napędy i sterowniki do bram przemysłowych. Po raz pierwszy zaprezentowano też nowy system do kierowania i zabezpieczania przeładunku - Hörmann Dock Control - oraz najnowsze mechaniczne rampy przeładunkowe.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann