PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2008-06-13
Bramy szybkobieżne SoftEdge: bezprzewodowy przekaz impulsów podczerwienią eliminuje okablowanie
Zabezpieczenie krawędzi zamykających bram służy do ochrony osób i przedmiotów przed zranieniem lub uszkodzeniem.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie
Dba ono o to, by napęd elektryczny rozłączył się już przy niewielkim kontakcie z przeszkodą. W tym celu z profilu zamykającego musi zostać przesłany sygnał do sterowania napędu. Do tej pory odbywało się to zwykle z wykorzystaniem przewodu spiralnego. Rozwiązanie to nie było jednak bez wady, bowiem przewód wymaga częstej konserwacji i ogranicza swobodny przejazd - np. urządzeń do transportu poziomego - przez otwartą bramę.

Hörmann znalazł rozwiązanie tego problemu: wszystkie szybkobieżne bramy typu SoftEdge seryjnie wyposażone są teraz w system bezprzewodowej transmisji impulsów. W systemie tym nadajnik podczerwieni umieszczony w profilu zamykającym niezawodnie i bez zakłóceń przekazuje informacje do odbiornika umieszczonego w ościeżnicy. Zasilanie zapewniają standardowe baterie. Zalety nowego systemu to krótkie przerwy dzięki bezawaryjnej pracy, niewielkie koszty konserwacji i wynikające z tego oszczędności. Hörmann jako jedyna firma oferuje takie rozwiązanie.

Foto główne: Hörmann
Bezawaryjnie i niezawodnie: bezprzewodowa transmisja impulsów podczerwienią w bramach szybkobieżnych SoftEdge zastępuje wymagającą częstej konserwacji i podatną na awarie transmisję za pośrednictwem przewodu spiralnego.

informacja na podstawie materiałów: HÖRMANN