PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-05-06
Listwa optyczna - najwyższe bezpieczeństwo w bramach przemysłowych
Działanie listwy bezpieczeństwa polega na wykryciu ugięć w dolnej uszczelce w przypadku zetknięcia bramy z przeszkodą.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Jedną z głównych cech bram przemysłowych WIŚNIOWSKI jest ich bezpieczeństwo. Teraz dzięki wprowadzeniu unowocześnionego systemu optycznej listwy bezpieczeństwa wyznaczamy jego nowe standardy.

Działanie listwy bezpieczeństwa polega na wykryciu ugięć w dolnej uszczelce w przypadku zetknięcia bramy z przeszkodą. Odbywa się to za pomocą czujników optoelektronicznych, które komunikują się ze sobą za pomocą strumienia podczerwieni. Podczas tej operacji jeden z czujników wysyła widoczne impulsowe sygnały świetlne informujące o warunkach pracy. Jeżeli podczas zamykania bramy czujniki wykryją ugięcie uszczelki natychmiast wysyłają sygnał do sterownika, który zmienia kierunek pracy napędu.

Sygnał z czujników optycznych do sterownika jest przesyłany za pomocą kabla spiralnego zakończonego puszką, w której znajduje się listwa przyłączeniowa.


Aby układ zabezpieczający pracował niezawodnie należy przesłać sygnał bez strat i zabezpieczyć kabel spiralny przed przypadkowym uszkodzeniem. W tym celu Firma WIŚNIOWSKI w swoich produktach oferuje kabel spiralny zakończony puszką z kątowym wyprowadzeniem przewodu. Wewnątrz puszki znajduje się listwa zaciskowa, która umożliwia szybsze podłączenie przewodów.

Kabel spiralny czterożyłowy jest wykonany ze specjalnej mieszanki tworzyw odpornych na promieniowanie UV, bakterie, hydrolizę i niemal każdy olej mineralny. Wewnątrz kabla znajdują się kolorowe przewody ułatwiające podłączenie.

Materiały jakie zostały użyte do wykonania optycznego sytemu zabezpieczającego i jego właściwości umożliwiają zastosowanie tego rozwiązania w każdych warunkach.

źródło: WIŚNIOWSKI