PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-05-09
Lepsza termoizolacyjność bram segmentowych firmy Hörmann
Ocieplana brama garażowa pomaga zatrzymać ogrzane powietrze w domu i obniżyć koszty zużycia energii cieplnej.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Mocowanie ościeżnicy ThermoFrame z zastosowaniem przegrody termicznej między ościeżnicą a ścianą budynku.

Eksperci zalecają montaż ocieplanej bramy, jeśli garaż umieszczony jest w bryle budynku mieszkalnego i graniczy z ogrzewanymi pomieszczeniami lub gdy z garażu prowadzi przejście bezpośrednio do domu. Ocieplana brama garażowa pomaga wtedy zatrzymać ogrzane powietrze w domu i obniżyć koszty zużycia energii cieplnej. Bramy LPU 40 firmy Hörmann, zbudowane z wypełnionych pianką poliuretanową segmentów stalowych o grubości 42 mm - to doskonałe rozwiązanie dla garaży znajdujących się w bryle budynku. Udoskonalając swoje produkty, firma Hörmann skonstruowała nowy system, który dodatkowo pozwala ograniczyć straty energii cieplnej i polepszyć właściwości termoizolacyjne bramy garażowej - nawet o 15 procent.

Efekt ten uzyskuje się poprzez nowy sposób mocowania ościeżnicy o nazwie ThermoFrame. Ościeżnica ta oddzielona jest od ściany budynku specjalną przegrodą termiczną, która sprawia, że elementy konstrukcyjne bramy nie stykają się bezpośrednio ze ścianą. W ten sposób minimalizuje się powstawanie mostków cieplnych, będących przyczyną zwiększonych strat ciepła. Ościeżnica ThermoFrame jest wyposażona w wytrzymałą ramę z tworzywa sztucznego oraz dodatkowe „wargi" uszczelniające, stykające się z płytą bramy na trzech krawędziach - po bokach i w jej górnej części. Brama LPU 40, której współczynnik przenikania ciepła jest i tak niski (dla płyty bramy wynosi 0,9 W/m2K), z taką ościeżnicą znacząco zwiększa swoje właściwości termoizolacyjne.

Podwójne uszczelki: dodatkowe wargi uszczelniające na bocznym węgarze (z lewej) i przy mocowaniu do nadproża (z prawej) powodują, że bramy segmentowe Hörmann (LPU 40) są jeszcze bardziej energooszczędne.

Zdjęcie główne:
Zdjęcie budynku wykonane kamerą termowizyjną: kolor żółty i czerwony oznaczają miejsca największych strat ciepła.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann