PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2008-12-17
Szybki napęd do bramy garażowej SupraMatic E z pilotem HSZ 2
Już przed garażem można poczuć się jak w domu. Brama z automatycznym napędem to bezpieczeństwo i wygoda.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Komfort, oszczędność czasu i przede wszystkim bezpieczeństwo - to najważniejsze argumenty przemawiające za automatycznymi napędami do bram garażowych. A jeśli konieczny do ich obsługi pilot ma swoje stałe miejsce na desce rozdzielczej auta - tym lepiej. Sprytny pilot HSZ 2 i szybki napęd do bramy garażowej SupraMatic E firmy Hörmann sprawią, że powrót do domu będzie łatwy, przyjemny i bezpieczny. Nawet w niepogodę.

Piątkowe popołudnie, zmęczenie po całym tygodniu pracy, w mieście korki, bagażnik wypełniony zakupami i... rzęsisty deszcz. Marzenie o przytulnym domu.... A tu trzeba jeszcze wysiąść z samochodu, żeby otworzyć garaż. I oczywiście wtedy łapie nas oberwanie chmury.


Bez napędu: ręczne otwieranie bramy wiąże się z szeregiem
niedogodności, szczególnie jesienią i zimą.

To codzienność, jeśli korzystamy z bramy otwieranej ręcznie. Bramy wyposażone w napęd oferują bardziej komfortowe rozwiązanie. Poza wygodą i możliwością powrotu do domu suchą stopą często niebagatelną rolę odgrywają też względy bezpieczeństwa.

Mniejsze ryzyko zderzenia z jadącymi z tyłu samochodami

Automatycznie i szybko otwierające się bramy garażowe, jak na przykład brama segmentowa wyposażona w napęd SupraMatic E firmy Hörmann, znacząco zmniejszają ryzyko uderzenia naszego auta przez jadące z tyłu samochody. To szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Ten typ napędu bramy garażowej jest nawet o 50% szybszy niż standardowe napędy, co dodatkowo pozwala skrócić czas oczekiwania na otwarcie bramy.


Bez czekania przed garażem: napęd SupraMatic E firmy Hörmann
otwiera bramę do 50% szybciej niż tradycyjne napędy.

Poszukiwania pilota nie rozpraszają uwagi

Dzięki niezwykle małym rozmiarom pilot HSZ 2 firmy Hörmann pasuje do gniazda zapalniczki w każdym samochodzie. W tym miejscu kierowca ma go zawsze pod ręką. Dlatego zbędne są już uciążliwe i rozpraszające uwagę poszukiwania w samochodzie, torebce czy w kieszeniach ubrań. Natomiast po zamknięciu pokrywy zapalniczki pilot jest niewidoczny, także dla złodzieja.

Większe poczucie bezpieczeństwa

W przypadku garaży usytuowanych przy ulicy czy chodniku o dużym natężeniu ruchu napędy do bram znacznie zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Eliminują konieczność opuszczenia samochodu na czas ręcznego otwierania bramy, a tym samym konieczność pozostawienia w nim - choćby tylko na chwilę - dzieci, zwierząt domowych czy wartościowych przedmiotów.


Zawsze pod ręką: - pilota HSZ 2 firmy Hörmann bez problemu można
umieścić w gnieździe zapalniczki każdego samochodu. Pozwala to uniknąć
uciążliwych i niebezpiecznych poszukiwań w czasie

Bramy z napędem SupraMatic E mają również większą odporność na włamanie. Wyposażone w specjalne zabezpieczenie przed podważeniem bram zaraz po zamknięciu automatycznie ryglują się. To uniemożliwia podważenie bramy również w razie braku prądu lub po wyłączeniu głównego bezpiecznika, np. przed wyjazdem na urlop.

Zdjęcie główne:
Wygodny, szybki i bezpieczny powrót do domu
: szybkie napędy do bram garażowych, takie jak SupraMatic E firmy Hörmann, przyczyniają się do zmniejszenia liczby wypadków powodowanych przez jadące z tyłu samochody i pozwalają dotrzeć do domu suchą stopą.

źródło: Hörmann