PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-06-01
Lepsza termoizolacyjność przemysłowych bram segmentowych
Mocowanie ościeżnicy ThermoFrame z zastosowaniem przegrody termicznej między ościeżnicą a ścianą budynku.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Efektywne zarządzanie energią ma coraz większe znaczenie, zarówno z przyczyn ekonomicznych, jak i ekologicznych. Dlatego wymagania inwestorów dotyczą nie tylko jak najlepszej izolacyjności cieplnej samej fasady budynku, lecz także rozwiązań zastosowanych w bramach.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma Hörmann oferuje teraz montaż bram segmentowych z zastosowaniem przegrody termicznej. Nowa ościeżnica ThermoFrame jest oddzielona od ściany przegrodą termiczną, co istotnie poprawia właściwości termoizolacyjne całej bramy. W przypadku bramy DPU firmy Hörmann o powierzchni dziewięciu metrów kwadratowych, stosowanej w logistyce świeżych produktów, oszczędności sięgają nawet 40 procent.

Lepsza izolacyjność cieplna: mocowanie ościeżnicy ThermoFrame poprzez zastosowanie przegrody termicznej między ościeżnicą bramy a ścianą budynku oraz zastosowanie dodatkowych uszczelek poprawia właściwości termoizolacyjne przemysłowych bram segmentowych Hörmann nawet o 40 procent. Zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną: kolor żółty oznacza miejsca największych strat ciepła.

ThermoFrame polepsza izolacyjność cieplną bramy, powodując przerwanie przewodzenia ciepła przez stalową ościeżnicę z pomieszczeń do ściany. Ościeżnica ThermoFrame jest wyposażona w wytrzymałą ramę z tworzywa sztucznego, która zwiększa także szczelność bramy, oraz dodatkową szeroką "wargę" uszczelniającą, która przykrywa uszczelkę bramy i tworzy w ten sposób drugą płaszczyznę uszczelnienia.

Zdjęcie główne:
Podwójne uszczelki:
dodatkowe wargi uszczelniające na bocznym węgarze (z lewej) i przy mocowaniu do nadproża (z prawej) powodują, że bramy segmentowe Hörmann są jeszcze bardziej szczelne.

źródło: Hörmann