PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-06-27
Szybkobieżne bramy spiralne EFA- SST® od Efaflex
Bramy EFA-SST®, dzięki zastosowaniu spirali, są ciche i zapewniają maksymalną trwałość, przez co nie ulęgają szybkiemu zużyciu.

EFAFLEX-Polska Sp. z o.o.
ul. Krótka 27A
42-200 Częstochowa

tel. 34 367 15 40
fax 34 367 15 45
info@efaflex.pl
www.efaflex.pl

» więcej o firmie

Oparte na opatentowanej konstrukcji spirali bramy szybkobieżne EFA-SST® osiągają maksymalną prędkość nawet do 2,5 m/s. Oznacza to oszczędność czasu pracy, ale nie tylko...

Bramy spiralne EFA-SST® są nie tylko szybkie - cechuje je również najwyższa jakość zastosowanych materiałów, bezpieczeństwo użytkowania, wytrzymałość oraz najlepsze właściwości termoizolacyjne. Szybkobieżne bramy EFA-SST® są stabilne i wyjątkowo trwałe, a w ciągu roku nie wymagają wykonywania większych prac konserwacyjnych. Zalety bram EFA-SST® sprawiły, że cieszą się one popularnością na całym świecie. Wszystko dzięki opatentowanej przez Efaflex spirali, na której prowadzony jest płaszcz bramy - taka konstrukcja łączy ze sobą trzy najważniejsze cechy najlepszej bramy: unikalną szybkość, trwałość i efektywność. Szybkobieżne bramy spiralne zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach użytkowników. Dlatego Efafkex stworzył ich różne wersje:


  • wersja standardowa ze spiralą okrągłą zapewnia najszybsze zamykanie i otwieranie bramy;
  • wersja ze spiralą owalną, z niskim prowadzeniem - niezbędna, gdy nad bramą nie ma dużo miejsca; niskie prowadzenie bramy jest rozwiązaniem idealnym np. w podziemnych garażach i parkingach wielopoziomowych, myjniach samochodowych, jednostkach straży pożarnej i chłodniach.

Bramy EFA-SST®, dzięki zastosowaniu spirali, są ciche i zapewniają maksymalną trwałość, przez co nie ulęgają szybkiemu zużyciu - brama wygląda jak nowa przez wieloletni okres eksploatacji. Wszystko dzięki minimalnemu obciążeniu mechanicznemu, na które pozwala spiralne prowadzenie bramy. Cichą pracę bramy EFA-SST® zawdzięczają lamelom, które pracują prawie niezauważalnie.


Energooszczędne i Ekologiczne

Szybkobieżne bramy spiralne EFA-SST®, dzięki max. prędkość otwierania do 2,5 m/s i nowym lamelom EFA-THERM® w standardzie, są niezwykle energooszczędne, gwarantują bezkonkurencyjną izolacyjność cieplną i akustyczną. EFA-SST® są także odporne na parcie wiatru w klasie 4, trudne warunki pogodowe i obciążenie do 250 tys. cykli rocznie. Bramy spiralne EFA-SST®, dzięki innowacyjności zastosowanych technologii, są również przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzielone termicznie lamele bram wpływają na podwyższoną izolację cieplną, a tym samym obniżają koszty zużycia energii. To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przy często używanych wejściach do budynków. Dzięki bramom EFA-SST® temperatura wewnątrz budynku pozostaje stała - ciepło i zimno nie przenikają z zewnątrz do środka budynku. Lamele EFA-THERM® umożliwiają uzyskanie doskonałej izolacji cieplnej, która w zależności od rozmiarów bramy wynosi od 0,7 W/m²K do 1,5 W/m²K, co jest ważne w pomieszczeniach, w których przechowywane są np. świeże produkty spożywcze.

Płaszcz bram spiralnych EFA-SST® jest niezwykle mocny, szczelny i dźwiękochłonny. Istnieje także możliwość wbudowania w płaszcz dowolnej ilości przezroczystych lameli EFA-CLEAR® ze szkła akrylowego, które są także dostępne w wersji dwuściennej z podziałem termicznym. Ponadto lamele EFA-THERM® mogą być produkowane w różnych grubościach, wielu wariantach wyposażenia oraz w każdym kolorze RAL.


Dopasowane do różnych potrzeb

Trzy rodzaje szybkobieżnych bram spiralnych EFA-SST® zostały stworzone, aby spełniać różne oczekiwania ich użytkowników.

EFA-SST® PREMIUM - wersja idealna do pomieszczeń przemysłowych. Z łatwością wytrzymuje obciążenia do 250 tys. cykli w ciągu roku. Prędkość otwierania do 2,5 m/s. W wyposażeniu standardowym posiada blokadę antywłamaniową i sprawdzony, opatentowany system bezpieczeństwa EFA-TLG®. Istnieje także możliwość wykonania specjalnej, bardzo szerokiej wersji bramy (EFA-SST®-XL, szer. do 10 metrów).

EFA-SST® ECO - niezwykle solidna wersja bram, z łatwością wytrzymuje 200 tys. cykli otwierania i zamykania w ciągu roku. Najwyższa jakość wykonania i niezawodność w połączeniu z prędkością otwierania wynoszącą ok. 1,0 m/s to najważniejsze cechy wyróżniające.

EFA-SST® BASIC - niezwykle wysokie parametry jakościowe i wytrzymałościowe. Szybkość do 100 tys. cykli otwierania i zamykania w ciągu roku. Prędkość otwierania przekraczająca 0,5 m/s.


Warianty specjalne i wyposażenie bram EFA-SST®

Efaflex oferuje również bramy w wariantach spełniających standardy pomieszczeń chronionych przed wybuchem, a wszystkie elementy elektryczne EFA-SST® posiadają certyfikaty zgodności z odpowiednimi przepisami UE. Szybkobieżne bramy spiralne są także zabezpieczone mechanicznie, np. dzięki specjalnym szczotkom odprowadzającym ładunki elektrostatyczne z płaszcza bramy. Szybkość wszystkich bram spiralnych EFA-SST® zapewnia płynny przepływ towarów i poprawę bezpieczeństwa transportu. Ponadto przez odpowiedni interfejs można podłączyć bramę do komputera sterującego. Bramy spiralne EFA-SST® można połączyć z różnymi rozwiązaniami systemowymi w zakresie organizacji ruchu - sygnalizacją świetlną, pętlą indukcyjną, czytnikiem kart magnetycznych, a także zastosować najlepsze urządzenia peryferyjne:

  • siatkę świetlną EFA-TLG®, która dzięki promieniom podczerwieni wykrywa najmniejsze przeszkody w polu bramy, co chroni pojazdy, towary i ludzi;
  • zabezpieczenie przedpola bramy przez laserowy skaner EFA-SCAN®, który jest jednocześnie nadajnikiem impulsów i systemem zabezpieczającym;
  • skrzynkę sterowniczą EFA-CON® o podwyższonym komforcie obsługi i nowoczesnym wyglądzie.

Zawsze sprawne

Szybkobieżne bramy spiralne EFA-SST® z samo naprawiającym się  blatem są w pełni funkcjonalne nawet w przypadku najechania na bramę (wypięcie dolnej części blatu; system EFA-ACS®). Bramy z systemem EFA-ACS® dostarczane są z bezpośrednim napędem synchronicznym DS, który przenosi siły na najwyższą lamelę, co chroni inne elementy bramy (paski zębate i rolki prowadzące). Dzięki tym rozwiązaniom, czynności podczas przeglądów zredukowane są do minimum.

źródło: Efaflex