PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2011-09-02
Nowoczesna komenda w Nowym Sączu wyposażona w stolarkę marki WIŚNIOWSKI
Firma WIŚNIOWSKI wyposażyła Komendę Policji w Nowym Sączu w ponad 500 elementów stolarki otworowej.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

30 lipca został uroczyście otwarty nowy budynek Komendy Policji w Nowym Sączu. Nowoczesny obiekt został wyposażony w najwyższej klasy okna, drzwi i fasadę marki WIŚNIOWSKI, o łącznej powierzchni ponad 1800 m2 oraz wysokiej jakości ogrodzenie wraz z bramą przesuwną.

Budowa Komendy Policji w Nowym Sączu rozpoczęła się w 2009 roku. Dostawcą okien, drzwi, fasad, bram garażowych oraz ogrodzenia z bramą przesuwną była firma WIŚNIOWSKI, która wyposażyła komendę w ponad 500 elementów stolarki otworowej. Głównym wykonawcą  inwestycji była sądecka firma Ebert. Efektem ponad dwuletnich prac jest najnowocześniejsza i świetnie wyposażona komenda Policji w Polsce. Obiekt został zaprojektowany na planie podkowy. Jego powierzchnia użytkowa wynosi ponad 9500 m2. Ponad 2300 m2 stanowią powierzchnie biurowe, na które składa się 270 pomieszczeń biurowych, 2 sale konferencyjne oraz 6 sal odpraw. Dodatkowo w budynku mieści się nowoczesna strzelnica z 4 stanowiskami ogniowymi, „niebieski pokój" do przesłuchań, siłownia i 8 cel dla zatrzymanych.


Komenda Policji w Nowym Sączu.
Fot. Wiśniowski

Na straży bezpieczeństwa

Nowy obiekt policji musiał spełniać najwyższe normy w zakresie bezpieczeństwa, dlatego też architekci wykorzystali w jego realizacji najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne oraz wykończeniowe. Zastosowana stolarka okienna i drzwiowa musiała spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa oraz cechować się wysoką jakością wykonania. Wszystkie te wymagania spełniła stolarka marki WIŚNIOWSKI. W całym obiekcie zamontowano ponad 100 par standardowych drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. W zależności od potrzeb i wymagań bezpieczeństwa danego pomieszczenia dobrano różne technologie materiałowe, zastosowano drzwi stalowe i aluminiowe. W miejscach podziału stref pożarowych zamontowano 55 par drzwi przeciwpożarowych, natomiast w pomieszczeniach o najwyższym rygorze bezpieczeństwa - 60 par drzwi w 3 klasie odporności na włamanie. Ponadto w ramach zlecenia zamontowano 330 okien oraz fasadę aluminiową w której zamontowano zespolenia z szybą antywłamaniową.


Stolarka okienna i drzwiowa firmy Wiśniowski.
Fot. Wiśniowski

- Przeszklenia zewnętrznej fasady cechują się bardzo wysoką wytrzymałością - są wyposażone w szyby antywłamaniowe w klasie P4. Natomiast w miejscach o najwyższych wymogach bezpieczeństwa takich jak strzelnica zostały zamontowane szyby kuloodporne w klasie BR4MS, które gwarantują bezpieczeństwo ćwiczącym tam policjantom - mówi Czesław Matląg Dyrektor ds. Stolarki Aluminiowej w firmie WISNIOWSKI

Zastosowana w obiekcie stolarka drzwiowa i okienna posiada świadectwa badań Instytutu Techniki Budowlanej oraz oznaczenia CE potwierdzające jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Pewnie i stylowo

W ramach zlecenia firma WIŚNIOWSKI dostarczyła  także automatyczne drzwi wejściowe. Zamontowane w głównym wejściu na komendę stanowią wizytówkę instytucji. Ich solidny wygląd doskonale komponuje się z monumentalną i nowoczesną bryłą budynku. Dostępu do policyjnych garaży chronią bramy garażowe segmentowe również dostarczone przez firmę WIŚNIOWSKI.

- Bramy segmentowe marki WIŚNIOWSKI zostały tak skonfigurowane, aby gwarantować długie i bezawaryjne użytkowanie podczas intensywnej eksploatacji jakiej będą poddane w budynku komendy Policji. Ich bezpieczeństwo użytkowania zostało potwierdzone europejskim znakiem CE, spełniając najwyższe wymogi normy EN 13241-1 - mówi Michał Woźniak Kierownik Biura Konstrukcyjnego Stolarki Aluminiowej w firmie Wiśniowski.

Cały teren, na którym znajduje się budynek komendy Policji zabezpieczono ogrodzeniem w systemie WIŚNIOWSKI z bramą przesuwną. Wszystkie elementy ogrodzenia już w fazie produkcji poddane zostały najbardziej zaawansowanym metodom ochrony antykorozyjnej w postaci cynkowania i malowania proszkowego. Nowoczesny wygląd ogrodzenia świetnie współgra z prostą bryłą budynku, nadając całej inwestycji nowoczesny i prestiżowy charakter, dodatkowo podkreślając powagę instytucji. Wielość zastosowanych na Komendzie Policji w Nowym Sączu rozwiązań marki WIŚNIOWSKI to wyróżnienie dla firmy, ale także świadectwo najwyższych standardów jakościowych, które spełniają jej produkty.

Zdjęcie główne:
Brama garażowa firmy Wiśniowski
Fot. Wiśniowski
Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Dewizą jest hasło „Innowacja i jakość”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
  • bramy garażowe i przemysłowe
  • kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  • panele kratowe
  • drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.

Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

źródło: Wiśniowski