PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-08-20
Garaż z charakterem – WIŚNIOWSKI wyznacza trendy
Jarosław Ptak architekt z firmy Wiśniowski, zauważa nowe trendy na rynku bram garażowych.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Brama garażowa pasująca do okna, a może odwrotnie? Kto wyznacza trendy? Coraz częściej są to bramy garażowe, dlatego ich producenci nie ograniczają się tylko do podstawowych kolorów.

Front budynku nie musi być ponury, może go „ożywić" kolorowa brama, która nada indywidualny charakter budynkowi. Zachowując przy tym spójność z innymi elementami, takim jak okna, drzwi i dach.

Dom z charakterem, czyli brama w odważnych kolorach

Jarosław Ptak architekt z firmy Wiśniowski, zauważa nowe trendy na rynku bram garażowych. Jego zdaniem bramy garażowe coraz częściej wyznaczają kolorystykę stolarki okiennej i drzwiowej. - Dzieje się tak ponieważ garaż bardzo często jest częścią budynku. Nie rzadko widoczną dla otoczenia, w szczególności przy wąskich działkach, gdzie jest on wysunięty. Przez swoje położenie przestaje być on już tylko pomieszczeniem gospodarczym - stanowi przecież pierwszy plan architektury domu. Dlatego ze szczególną dbałością wybieramy, na początku naszej inwestycji, kolor bramy garażowej. Jest ona przecież wizytówką naszego domu - stwierdza Jarosław Ptak, menadżer kreatywny z Wiśniowski.


fot. Wiśniowski

Skąd takie zmiany w świecie budowlanym, skoro dotychczas bramę garażową wybieraliśmy pod okna, czy też elewację? - zapytaliśmy architekta i doradcę z Domowy.pl Środa Wielkopolska. - Dzieje się tak ponieważ firmy produkujące bramy garażowe coraz chętniej sięgają po odważne kolory. Możliwe, że inwestorzy zainspirowani kolorem bramy będą coraz chętniej dobierać do niej inne elementy budynku - okna, drzwi oraz dach - zauważa  Mariusz Kończal.

Bogatą kolorystyką bram garażowych może już pochwalić się firma Wiśniowski, która wypuściła na rynek okleiny drewnopodobne. - Nowe okleiny dają szerokie możliwości w tworzeniu nawet najbardziej indywidualnych i nietypowych projektów - podkreśla architekt z firmy Wiśniowski.

Tradycyjne i nietypowe kolory

Wśród takich oklein znajdą coś dla siebie zarówno tradycjonaliści, jak i osoby ceniące oryginalny styl. - Tym, którzy chcą zdecydowanie podkreślić architekturę domu, proponujemy nietypowe kolory. Wśród nich jest ciemna zieleń, kremowy, szary antracyt, srebrno-szary, srebrny o wyglądzie "szczotkowanego aluminium" - wymienia Jarosław Ptak.

Tak bogatą paletę barw docenia architekt, doradca Domowy.pl Pisz, Romuald Muszyński. - Kolorowa brama daje większe możliwości w projektowaniu i narzucaniu nowych trendów. Pozwala na szaleństwo i ekstrawagancję - mówi architekt.

Architekt i doradca Domowy.pl Ostrów Świetokrzyski, Maciej Rutkowski zauważa jeszcze jedną tendencję na rynku budowlanym. O kolorze bramy decyduje także styl domu.  I tak w budynkach dworkowych i innych klasycznych projektach stosuje się bramy w kolorystyce zbliżonej do drewna. - W przypadku budynków nowoczesnych mamy pełną dowolność. Odważna kolorystyka bramy w budynkach modernistycznych może podkreślić element architektury budynku - tłumaczy.  - Do domów drewnianych proponuję tradycyjne kolory kojarzone z drewnem - jasne i ciemne brązy. W przypadku domów z cegieł wszystko zależy od ich koloru, mogą być przecież  czerwone, pomarańczowe, żółte...  - dodaje Mariusz Kończal.

Na koniec warto zadać sobie pytanie. Czy tak samo będziemy zwracać uwagę na kolory jeśli garaż nie będzie częścią bryły domu, tylko będzie wolnostojący? Zdaniem naszych architektów garaż wolnostojąca powinien komponować się z budynkiem mieszkalnym. 

Romuald Muszyński podkreśla, że pod uwagę powinniśmy brać także otoczenie wokół domu. - Na Mazurach doskonale sprawdzają się kolory „ziemi " - kwituje Muszyński.

Wszystkie kolory oklein z palety Renolit i Hornschuch Wiśniowski: waiss biały, carem white, AnTEAK, silbergrau, metbrush silver, dąb antyczny, oregon, winchester, siena PL, siena rosso, siena noce, macowe, sapeli, tabasco, ciemny dąb, dąb bagienny, letnia wiśnia, anthracite gray, dark greek, mahoń black cherr.Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Dewizą jest hasło „Innowacja i jakość”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
  • bramy garażowe i przemysłowe
  • kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  • panele kratowe
  • drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.

Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

źródło: Wiśniowski