PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-09-07
Więcej wolnej przestrzeni, łatwiejszy dostęp
Nowa boczna brama segmentowa HST i nowe drzwi boczne do bramy garażowej RollMatic.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Garaż to nie tylko pomieszczenie, gdzie pozostawiamy samochód. Tam często przechowujemy też wiele innych potrzebnych rzeczy. Dlatego dodatkowe wolne miejsce w garażu zawsze jest cenne, a dobrym sposobem jego wykorzystania  może być zawieszenie dużych przedmiotów pod sufitem. Taką możliwość stwarzają oferowane przez firmę Hörmann bramy rolowane RollMatic i nowe boczne bramy segmentowe HST. Nowością są także, ułatwiające dostęp do garażu, dopasowane do bramy RollMatic drzwi boczne.

W przeciwieństwie do zwykłych bram uchylnych i segmentowych, które wymagają miejsca na montaż pod stropem garażu, bramy rolowane i segmentowe boczne zostawiają tam sporo wolnej przestrzeni. To idealne miejsce na przechowywanie na przykład deski surfingowej, bagażników samochodowych czy mebli lub narzędzi ogrodowych.  

Ponieważ bramy rolowane i boczne nie wychylają się na zewnątrz, pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca także przed samym garażem, a bezpośrednio przed nim może parkować drugi samochód. To szczególnie korzystne rozwiązanie w przypadku krótkich podjazdów. Co ważne, pozwalając na ekonomiczne wykorzystanie wolnej przestrzeni, oba typy bram - RollMatic i HST - zachowują wszystkie walory innych bram firmy Hörmann.

RollMatic - pełen komfort

Zbudowana z pojedynczych segmentów nawijanych na wał brama rolowana RollMatic firmy Hörmann standardowo wyposażona jest w napęd, umożliwiający zdalne sterownie drogą radiową. Możliwe jest też podwójne zabezpieczenie przed podważeniem bramy. Uzupełnieniem standardowego zabezpieczenia mechanicznego - działającego niezależnie od zasilania - może być skutecznie odstraszający potencjalnych włamywaczy alarm akustyczny. Szybki dostęp do garażu z zamontowaną bramą rolowaną RollMatic zapewniają wprowadzone przez firmę Hörmann na rynek pasujące do niej drzwi boczne.

HST - szybki dostęp

Ale nie we wszystkich garażach istnieje możliwość budowy drugiego wejścia.

Nowa boczna brama segmentowa HST firmy Hörmann to rozwiązanie dobre nie tylko tam, gdzie zależy nam na wykorzystaniu miejsca pod stropem garażu lub gdzie mamy do czynienia z nietypową sytuacją montażową. W garażach bez drugiego wejścia istotna jest też jej dodatkowa zaleta: chcąc dostać się na chwilę do środka, na przykład po rower, wystarczy otworzyć bramę tylko na odpowiednią szerokość.

Wykorzystywana w napędach do bocznej bramy segmentowej HST nowa technologia radiowa BiSecur daje między innymi możliwość zaprogramowania częściowego otwierania bramy. Dzięki tej  funkcji można szybko dostać się do garażu, otwierając bramę tylko na niewielką szerokość.

Fot. 1

Łatwiejsze i szybsze wejście: Hörmann oferuje teraz do swoich bram rolowanych RollMatic pasujące do nich drzwi boczne, które zapewniają szybszy dostęp do garażu.

Fot. 2

Szybki dostęp do garażu: boczna brama segmentowa HST, którą firma Hörmann wprowadził na rynek latem 2012 roku, otwiera się na bok, w zależności od sytuacji tylko na żądaną szerokość.

Fot. 3

Kolorystyka: dziewięć kolorów preferowanych oferowanych w tej samej cenie oraz dwa rodzaje oklein drewnopodobnych umożliwiają dostosowanie bramy rolowanej RollMatic firmy Hörmann do estetycznej koncepcji budynku.

Fot. 4

Więcej miejsca: miejsce pod stropem pozostaje wolne, gdyż bramy rolowane otwierają się pionowo górę, a kurtyna nawija się na wał; zaletą tego rozwiązania jest też możliwość parkowania drugiego samochodu bezpośrednio przed bramą.

źródło: Hörmann