PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-10-18
Somfy z nowym systemem 3S
W październiku Somfy wprowadziło do swojej oferty nowy elektroniczny system sterujący do napędów bram wjazdowych i garażowych pod nazwą 3S.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Elektroniczny system sterujący do napędów bram wjazdowych i garażowych 3S, to nowy standard na rynku ze wszystkimi zaletami unifikacji, umożliwiający efektywne sterowanie różnymi typami napędów bramowych.

Dzięki unifikacji 3S sama instalacja napędu przebiega błyskawicznie szybko, bez konieczności zmiany ustawień i działa od chwili zainstalowania urządzenia. Dla typowej instalacji wszystkie ustawienia są już wprowadzone fabrycznie, dzięki czemu rozpoczęcie użytkowania bramy możliwe jest więc już po 2 minutach od rozpoczęcia programowania.


Dostępne funkcje są dostosowana do potrzeb każdego użytkownika, a hierarchiczny system programowania wyklucza ryzyko błędów. Szeroka gama opcji dodatkowych umożliwia znalezienie odpowiedniego rozwiązania do każdej sytuacji. Dzięki temu możemy doinstalować sobie takie akcesoria jak oświetlanie strefy, fotokomórki, lampę pomarańczową, zamki ryglujące, przełączniki kliczowe, klawiatury kodowe a także ogniwo fotowoltaiczne. Podłączenie każdego z tych akcesoriów jest bardzo proste dzięki kolorowym listwom przyłączowym. 

W przypadku konieczności dodatkowych ustawień istnieje możliwość zmiany każdego parametru z osobna, a czytelny wyświetlacz LCD pozwala na intuicyjne poruszanie po menu. W czasie rzeczywistym wyświetlany jest status pracy automatu, liczba cykli pracy oraz ewentualne raporty błędów.

"3S to swego rodzaju przełom na naszym polskim rynku, który wierzymy, że stanie się niekwestionowanym standardem. Wcześniej każdy instalowany napęd miał inną elektronikę, inne menu i inne złączki. Obecnie  klient posiadając napęd bramowy w systemie 3S będzie mógł z łatwością uruchomić lub zaprogramować  inny napęd, kompatybilny z tym systemem" - podsumowuje Cezary Krupa, Product Marketing Manager SOMFY.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy lider w produkcji napędów i systemów sterowania do zewnętrznych i wewnętrznych osłon przeciwsłonecznych, żaluzji, rolet i bram.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 54 krajach na świecie. Spółka posiada 68 filii, 56 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 15 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów wynosi około 7 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 720 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 4 miliony elementów i 32 000 napędów, a co 5 sekund instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960 Narodziny SOMFY
1961 Pierwszy silnik rurowy
1981 Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa
1969 Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy
1996 Powstanie filii w Polsce

źródło: Somfy