PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-09
Nie tylko dla auta. Garaż – miejsce na hobby i chwilę relaksu
Właściwości termoizolacyjne bramy można polepszyć poprzez montaż ościeżnicy z przegrodą termiczną, który umożliwia zestaw ThermoFrame.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Garaż w roli przydomowego warsztatu czy komfortowego pomieszczenia, gdzie nawet zimą możemy oddawać się swojemu hobby, majsterkować lub - po ustawieniu sprzętu multimedialnego - oglądać filmy? Tak, to możliwe. Potencjał nowoczesnych garaży rośnie. Dzięki wbudowanym oknom i dobrze ocieplonym bramom segmentowych, po tymczasowym „wykwaterowaniu" auta, coraz częściej pełnią one funkcję pracowni, studia czy nawet kina domowego.

Zatrzymać ciepło

Zaparkowanie na pewien czas samochodu na podjeździe i wykorzystanie garażu np. jako przydomowego warsztatu zimą i jesienią było dotąd kłopotliwe, wymagało bowiem korzystania z termowentylatorów do jego ogrzania. Stara nieocieplona i nieszczelna brama garażowa narażała majsterkujących w nim na przeciągi i podwyższała koszty zużycia energii elektrycznej. Wymiana takiej bramy na nową, dobrze ocieploną bramę segmentową zapewni odpowiedni komfort w garażu - pracowni czy garażowym kinie domowym. W bramę taką warto jednak wyposażyć każdy garaż przylegający bezpośrednio do części mieszkalnej. Zapobiegniemy w ten sposób ucieczce ciepła z ogrzewanych pomieszczeń.

Brama jak mur

Idealnym rozwiązaniem będzie tu brama LPU 40 firmy Hörmann, która na całej powierzchni posiada wypełnienie izolacyjne o grubości 42 mm, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła bramy o wymiarach 5 m szerokości i 2,1 m wysokości wynosi zaledwie 1,4 W/(m²K). To odpowiada ścianie murowanej z cegieł o grubości 24 centymetrów.

Kino domowe z ThemoFrame   

Właściwości termoizolacyjne takiej bramy można jednak jeszcze polepszyć poprzez montaż ościeżnicy z przegrodą termiczną, który umożliwia zestaw ThermoFrame. To rozwiązanie oferuje tylko firma Hörmann. Thermo Frame składa się ze specjalnego profilu wykonanego z tworzywa sztucznego, który zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy od ściany budynku, oraz podwójnych uszczelek wargowych umieszczanych z obu stron bramy i w jej górnym obszarze. Całość zwiększa izolacyjność cieplną  bramy nawet o 15 procent.

W ten sposób, bez obaw o wysokie rachunki za ogrzewanie i bez narażania się na przeciągi możemy oddawać się swoim pasjom i przyjemnie spędzać wolny czas w ciepłym, przytulnym garażu.

Pełna wygoda: Po zaparkowaniu samochodu na podjeździe garaż możemy wykorzystać  jako przydomowy warsztat. Nowa garażowa brama segmentowa firmy Hörmann z ościeżnicą ThermoFrame zapewni zimą wewnątrz przytulne ciepło.


ThermoFrame: Profil z tworzywa sztucznego poprawia współczynnik izolacyjności cieplnej bramy nawet o 15 procent. 

Zdjęcie główne:
Ciepło:
Garaż, który przylega bezpośrednio do części mieszkalnej lub jest wykorzystywany jako przydomowy warsztat warto wyposażyć w ocieplaną bramę segmentową.

źródło: Hörmann