PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2012-12-14
Komfort akustyczny z bramami WIŚNIOWSKI
Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI stanowią barierę izolacyjną dla dźwięków zewnętrznych jak również powstających wewnątrz pomieszczenia.

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI zaliczane są do ciepłych. Współczynnik przenikania ciepła to 1,07 W/m2K co pozwala na ich stosowanie w budownictwie energooszczędnym. Teraz zostały poddane badaniom izolacyjności akustycznej. Oznacza to, że WIŚNIOWSKI jest jedynym polskim producentem bram, który może zagwarantować izolację akustyczną o określonych wartościach, potwierdzoną Deklaracją Zgodności.

Hałasy docierają do nas z każdej strony. Jesteśmy nimi nieustannie bombardowani, co w znacznym stopniu obniża komfort pracy, a także odpoczynku. Dlatego izolacja od hałasu staje się coraz ważniejszym parametrem określającym materiały wykorzystywane w budownictwie.


Hałas szkodzi

Obecnie z systemami wyciszającymi można się spotkać praktycznie wszędzie. W budownictwie indywidualnym inwestorzy stawiają na materiały o wysokich parametrach izolacyjności termicznej, a co za tym idzie również akustycznej. Izolacyjność akustyczna nabiera niezwykle ważnego znaczenia również w miejscach pracy. Zbyt intensywne dźwięki obniżają efektywność pracowników, a nadmierny kontakt z hałasem może nie tylko zmniejszyć komfort danego lokalu, ale wpływa także negatywnie na zdrowie osób w nim przebywających.

Co należy rozumieć przez szkodliwe działanie na organizm? Dla przykładu, ciągły kontakt z dźwiękami o natężeniu 35 dB (decybeli) może jedynie wzbudzić niepokój, rozdrażnić. Co innego, kiedy mamy do czynienia, na co dzień z hałasami o natężeniu ponad 80 dB - mogą one skutkować m.in. uszkodzeniem słuchu.

Wobec tego niezwykle ważne jest  zapewnienie odpowiedniej izolacyjności akustycznej. Będzie to niewątpliwie atut danego lokalu. Wpłynie bowiem na komfort użytkowania, a także na zdrowie. Aby jednak zamienić dane miejsce w oazę spokoju najlepiej dokładnie sprawdzić poszczególne parametry materiałów i produktów, które zastosujemy.


Izolacja potwierdzona badaniami

Skąd można mieć pewność, że dany produkt skutecznie chroni przed hałasem? Należy dowiedzieć się, czy został poddany specjalnym badaniom, dzięki którym producent może posługiwać się określeniem współczynnika Rw - mówiąc potocznie parametr określający tłumienie. Współczynnik ten wyrażany jest w decybelach. Im wyższa wartość Rw, tym lepsza ochrona przed hałasem.

- Jeśli chodzi o izolacje akustyczną i cieplną, brama jest jednym z bardziej newralgicznych elementów budynku, a my udowodniliśmy, że nasze bramy sprawdzają się także pod tym względem. To kolejny krok na drodze do podniesienia standardu naszych wyrobów. Jako producent możemy zadeklarować swoim odbiorcom świetne parametry zarówno izolacji termicznej jak i akustycznej - mówi Dariusz Złocki z firmy Wiśniowski.

Badaniom zostały poddane bramy o przeznaczeniu przemysłowym oraz bramy garażowe do obiektów mieszkalnych. Uzyskały one wartości na poziomie między 23 a 25 dB, czyli spełniają  wymagania izolacyjności akustycznej przegród zewnętrznych w budynkach zgodnie z normą PN-EN ISO 717-1:1999. - O taką wartość będą pomniejszone dźwięki przedostające się do budynku i z niego wychodzące - mówi Dariusz Złocki.

Cicho i ciepło w garażu

Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI stanowią barierę izolacyjną dla dźwięków zewnętrznych jak również powstających wewnątrz pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej budowie paneli i wykończeń w postaci systemów uszczelnień.

- Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI składają się z sekcji tzw. paneli, które wypełnione są pianką o odpowiedniej gęstości. Pianka szczelnie wypełniająca stalowy panel jest podstawą do zapewnienia bramie optymalnych parametrów izolacyjnych -  mówi Dariusz Złocki z firmy Wiśniowski. Pianka tworzy jednolitą i twardą powłokę izolacyjną.  - Pianka poliuretanowa całkowicie wypełnia panel dostosowując się do jego kształtu, dzięki czemu wypełnienie jest pozbawione łączeń i przerw co w efekcie ogranicza do minimum występowanie mostków termicznych, a także świetnie izoluje od hałasu - podkreśla Dariusz Złocki.

Pianka to jednak nie wszystko. By zapewnić właściwy poziom izolacji firma WIŚNIOWSKI stosuje również systemy uszczelnień. - Bramy segmentowe naszej produkcji są uszczelnione na całym obwodzie skrzydła, również panel posiada uszczelkę w miejscu łączenia - mówi Dariusz Złocki.

Połączenie wymienionych elementów zapewnia producentowi uzyskanie parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej, które najwięcej zyskują w trakcie codziennej eksploatacji. Dlatego stając przed wyborem bramy, warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry, które wpłyną na komfort ich użytkowania.Firma WIŚNIOWSKI jest największym polskim producentem wysokiej jakości bram garażowych i przemysłowych oraz systemów ogrodzeniowych. W jej ofercie znajduje się również stolarka aluminiowa. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001:2008.

Firma posiada własną sieć sprzedaży zlokalizowaną na terenie całego kraju oraz zagranicą.

Dewizą jest hasło „Innowacja i jakość”. Wysoka jakość produktów i usług, jest dla firmy WIŚNIOWSKI podstawowym celem w dążeniu do utrwalenia opinii zaufanego partnera. Działania firmy zmierzają w kierunku rozwoju technologii i automatyzacji produkcji, co zapewnia utrzymanie jej wysokich standardów. Pełną kontrolę nad produktem gwarantuje własne biuro konstrukcyjne wraz z wydziałami pomocniczymi, gdzie powstaje większość elementów i podzespołów.

Firma WIŚNIOWSKI oferuje szerokie spektrum produktów do obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych, a także wsparcie techniczne na różnych etapach realizacji projektu.
W ofercie znajdują się:
  • bramy garażowe i przemysłowe
  • kompleksowe systemy ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych
  • panele kratowe
  • drzwi, okna, fasady aluminiowe, stalowe i przeciwpożarowe
Rozwiązania dla wymagających
Bramy, drzwi i ogrodzenia WIŚNIOWSKI są niezawodnym rozwiązaniem do obiektów gdzie liczy się trwałość, wysoka jakość i bezpieczeństwo. Perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane, sprawdzają się w każdych warunkach, zapewniając maksymalne zadowolenie użytkowników.

Dostosowane do różnych wymagań
Wielowariantowość wzorów i kolorów, walory estetyczne oraz wysoka funkcjonalność bram, drzwi i ogrodzeń WIŚNIOWSKI pozwala dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb Klientów.

Wszystkie produkowane przez firmę WIŚNIOWSKI produkty posiadają wymagane Certyfikaty, Aprobaty i Atesty Higieniczne, m.in. Certyfikat Jakości ISO 9001, Zgodność produktów ze znakiem CE , Aprobatę Techniczną ITB i Atest Higieniczny PZH.

źródło: Wiśniowski