PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-01-31
Zielone bramy, zielone drzwi, czyli Hörmann na targach BAU 14-19 stycznia 2013
Jaskrawy, zielony kolor przykuwał uwagę zwiedzających halę B3 na światowych targach budownictwa BAU 2013 w Monachium.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

To stoisko firmy Hörmann intrygowało i przyciągało wzrok intensywną zielenią. Jaskrawozielone drzwi i równie intensywnie zielone bramy garażowe i przemysłowe nie były jednak zwiastunem nowych tendencji kolorystycznych w budownictwie, a jedynie sygnałem dla inwestorów, że wszystkie prezentowane produkty powstały przy wykorzystaniu ekologicznych technologii, a ich eksploatacja gwarantuje poszanowanie środowiska naturalnego.  Na blisko 1400 metrach kwadratowych powierzchni Hörmann pokazał ponad 30 nowych produktów .

Innowacyjność prezentowanych wyrobów wiąże się z tematem przewodnim tegorocznych targów. Była nim przyszłość budownictwa rozumiana m.in. jako zrównoważony rozwój i szeroko pojęta efektywność energetyczna wykorzystywanych materiałów. 


Zielony kolor bram i drzwi na stoisku firmy Hörmann przyciągał wzrok
i informował o zaangażowaniu producenta w ochronę środowiska.

Thermo konstrukcje - drzwi energooszczędne

Wpisując się w ten nurt, Hörmann zaprezentował kilka nowych konstrukcji drzwi wejściowych przeznaczonych dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Znane już, popularne stalowe drzwi ThermoPro pokazane zostały w wersji ThermoProPlus -  z płytą o grubości 65 mm i współczynnikiem przenikania ciepła do 1,0 W/m2K. To drzwi, których aluminiowa ościeżnica ma grubość 80 mm i - podobnie jak skrzydło - jest wypełniona pianką PU i wyposażona w przegrodę termiczną. We wzorach z przeszkleniem zastosowano tu 3-szybowe szkło izolacyjne, obustronnie bezpieczne. Wykonany z kompozytu profil ramy zakrywa skrzydło od wewnątrz i z zewnątrz.


Po raz pierwszy na targach BAU 2013 pokazano nowe
drzwi wejściowe ThermoCarbon o współczynniku U=0,45 W/m2K

Już wiosnąThermoProPlus dostępne będą na polskim rynku. Jesienią natomiast pojawią się na nim, pokazane na BAU dwa nowe typy drzwi aluminiowych: ThermoSafe i ThermoCarbon.

ThermoSafe - to drzwi, które dzięki skrzydłu o grubości 73 mm i profilowi ramy z aluminium z przegrodą termiczną osiągają współczynnik przenikania ciepła U = 0,8 W/m2K. Prawdziwą rewolucją na rynku mogą okazać się jednak drzwi  ThermoCarbon o współczynniku U=0,45 W/m2K. Tak niski współczynnik przenikania ciepła  to efekt zastosowania płyty drzwiowej o grubości 100 mm i aluminiowej ościeżnicy o grubości 111 mm oraz wykonania profilu ramy skrzydła z karbonu i kompozytu wzmacnianego włóknem szklanym. Drzwi ThermoCarbon wyposażone są też w 9-punktowy zamek przeciwwłamaniowy i 3 lub 4-szybowe obustronnie bezpieczne szkło.


SolidStyle - drzwi do mieszkań. Solidne i stylowe

Hörmann po raz pierwszy pokazał też na BAU drzwi wewnętrzne do mieszkań - SolidStyle. To drzwi drewniane o zlicowanej płycie i stalowej ościeżnicy. Ich skrzydło wykonane jest z pełnej płyty wiórowej o grubości 42 mm (waga płyty: 46 kg), wklejki z litego drewna i ramy wzmacniającej, a zbudowana z odpornej na odkształcenia blachy ościeżnica posiada amortyzujący profil. Dzięki takiej budowie drzwi SolidStyle są niezwykle odporne na wszelkie uderzenia i mechaniczne obciążenia.  Wytrzymałość idzie tu w parze z estetyką (imitujące drewno ościeżnice z niewidocznymi łączeniami oraz bogaty wybór drewnianych fornirów). Drzwi te produkowane są też wersji przesuwnej, z przeszkleniami oraz jako drzwi pełnoszklane. Wiosną pojawią się na polskim rynku.


Bramy z betonu i palonego drewna

Także wiosną w ofercie firmy Hörmann znajdą się nowe rodzaje powierzchni bram. Największe zainteresowanie na monachijskich targach wzbudzały bramy w dekoracyjnych okleinach z niezwykle odpornym lakierem ochronnym, wykonane w najnowszej  technologii Duragrain. Dotychczas technologię tę wykorzystywano do uodparniania przeszkleń w bramach na zarysowania, teraz służy ona do zabezpieczania powłok paneli bram. Co istotne, ta wyjątkowa technika nanoszenia druku na panele pozwala na odwzorowanie nawet najbardziej wysublimowanych wzorów. Na targach BAU szczególną uwagę zwracały bramy w okleinie imitującej rdzawą blachę, osmalony ogniem dąb i szlachetnie postarzałe drewno. Ale wybierać można aż spośród 24 wyszukanych wzorów, takich jak bambus, orzech włoski, drewno tekowe, bielony dąb czy nawet... beton.


Hörmann zaprezentował 24 nowe rodzaje powłok bram
wykonane w technologii Duragrain, w tym dekory Used Look i Rusty Steel.

Automatyka bez granic

Nie tylko niespotykane dotąd dekory paneli bramowych i nowe typy drzwi pokazała na targach BAU firma Hörmann.  Zaprezentowała także innowacyjne sposoby sterowania bramami i drzwiami. Jesienią tego roku, po wykupieniu odpowiedniej aplikacji, bramę garażową, wjazdową i drzwi zewnętrzne tej marki można będzie obsługiwać przy pomocy iPhona, iPada oraz smartfonów i tabletów z systemem Android. Możliwe będzie też włączanie i wyłączanie oświetlenia tą drogą.

Zdjęcie główne:
Targi BAU odwiedziło w tym roku ponad 235 tysięcy osób. Także stoisko firmy Hörmann przez wszystkie sześć targowych dni gościło tysiące zwiedzających.
Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann