PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2013-05-06
Montaż Concertiny
Montaż ogrodzeń specjalnych wymaga od wykonawcy zachowania należytej ostrożności i powinien przebiegać z zachowaniem podwyższonych standardów BHP.

LEGI POLSKA Sp. z o.o.
Karolina, ul. Piaskowa 15
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 758 71 82
biuro.minsk@legi-polska.pl
www.legi-polska.pl

» więcej o firmie

Montaż ogrodzeń specjalnych wymaga od wykonawcy zachowania należytej ostrożności. - Szczególną uwagę zachować trzeba przy Concertinie - spiralnie montowanej taśmie tnącej o średnicy 450 mm - mówi Tomasz Fidura, dyrektor Legi Polska. - Jej bezpieczny montaż powinien przebiegać z zachowaniem podwyższonych standardów BHP. Jak się do tego zabrać?

Teren ogrodzić należy taśmą ostrzegawczą. Concertiny nie można także pozostawić leżącej na ziemi bez opieki. Zanim przystąpimy do jej montażu upewnijmy się, że przygotowane zostały osłony rąk (rękawice) i głów (kaski) oraz apteczki. Przy nakładaniu Concertiny na odkosy, następują naprężenia i może być to niebezpieczne dla nieodpowiednio przygotowanego zespołu montażowego. Powinien liczyć on minimum 6 osób, a przy montażu niewskazany jest pośpiech. Przedsiębiorstw ogrodzeniowych dysponujących doświadczeniem w montażu ogrodzeń o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, nie jest jeszcze na rynku wiele. - O sprawdzonego wykonawcę można zapytać producenta bądź dystrybutora wybranych przez nas rozwiązań - mówi Tomasz Fidura. - Jeżeli zdecydujemy się na firmę z mniejszym doświadczeniem ważne jest, aby oprócz przepisów BHP ściśle stosowała się także do zaleceń producenta, związanych z bezpieczeństwem montażu. Concertinę instaluje się na odkosach wieńczących ogrodzenia o wysokości co najmniej 180 cm. Przepisy zabraniają montażu drutu kolczastego i taśm tnących poniżej tej wysokości, gdyż mogłyby wówczas pokaleczyć przypadkowych przechodniów lub zwierzęta.  LEGI POLSKA
jest liderem na rynku ogrodzeń systemowych. Ponad 60 - letnie doświadczenie sprawia, że systemy Legi są doceniane na całym świecie. Firma oferuje ogrodzenia dla infrastruktury publicznej, obiektów przemysłowych, deweloperskich, sportowych i posesji prywatnych. W sprzedaży znajdują się także ogrodzenia agresywne dedykowane obiektom wojskowym oraz lotniskom. Produkcja ogrodzeń Legi odbywa się nowoczesnej fabryce w Wałbrzychu. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii cynkowania i malowania gwarantują produktom Legi długoletnią wytrzymałość.

źródło: Legi-Polska