PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-19
Gazela Biznesu 2013 dla Somfy
Somfy spółka z o.o. dołączyła do grona laureatów GAZEL BIZNESU 2013. Podczas gali w Warszawie nagrodę odebrał prezes Somfy Sp. z o.o. Jacek Gromniak.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Tytuł został przyznany przez zespół redakcyjny dziennika „Puls Biznesu", za niezwykle dynamiczny rozwój, dobrą kondycję i przejrzystość działań firmy na rynku.

Ranking sporządzony jest wspólnie z wyspecjalizowaną instytucją finansową Coface Poland. Nagroda jest potwierdzeniem uczciwości i dobrej kondycji przedsiębiorstw. Zwycięzcy tej edycji byli wybierani na podstawie osiągniętych wyników w latach 2010-2012.

- Dziękujemy za tak prestiżowe wyróżnienie. Zawdzięczamy je zarówno rozwojowi firmy, który pozwala na stały wzrost przychodów i zysków, jak i opinii naszych kontrahentów i klientów, którzy doceniają nasze produkty. Jest to dla nas równocześnie potwierdzenie, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju firmy na rynku polskim - podkreśla Jacek Gromniak, Prezes Somfy Sp. zo.o..

Największą dynamikę wzrostu, Somfy odnotowuje rok do roku w produktach typu nowe technologie IO-Homecontrol, CBS produkty do zarządzania fasadami dynamicznymi i GDO czyli napędy do bram wjazdowych i garażowych.

- Pragniemy by naszą domeną były jak najbardziej wyszukane rozwiązania w dziedzinie automatyki. Tego oczekują od nas nasi partnerzy biznesowi. Dlatego też z roku na rok coraz bardziej dynamizujemy działania handlowe, co podnosi jednocześnie tempo wzrostu i rozwoju firmy - podkreśla Jacek Gromniak.

Potwierdzeniem tych słów jest fakt ukończenia przez firmę Somfy budowy fabryki napędów do bram, rolet, markiz w Niepołomicach. Jest to inwestycja, która do 2020 roku zapewni blisko 800 miejsc pracy.SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy