PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-03-26
Wiosna w budownictwie. Hörmann na targach Budma 2014
Wielu ekspertów twierdzi, że rok 2014 będzie początkiem dobrej koniunktury. Taką zapowiedź można było usłyszeć na targach BUDMA.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

O tym, że w budownictwie nadchodzi wiosna dobitnie przekonywało stoisko firmy Hörmann. Ten niemiecki producent bram i drzwi prezentował tam między innymi  nagrodzone Złotymi  Medalami MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbom oraz bramę do garaży zbiorczych ET 500.

W sumie na powierzchni 340 m² firma pokazała ponad 40 nowych i zmodernizowanych produktów. Przez cztery targowe dni tłumnie przyglądali się im partnerzy handlowi, architekci i inwestorzy.

Drzwi do bardzo ciepłych domów

Hitem były wyróżnione Złotym Medalem MTP drzwi do domów pasywnych ThermoCarbon o niespotykanym dotąd współczynniku przenikania ciepła, który może wynosić nawet 0,47 W/m²K. Duże zainteresowanie wzbudzała ich niezwykle nowoczesna konstrukcja. Ta wypełniona pianką poliuretanową aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm posiada bowiem niezwykle innowacyjny wewnętrzny profil skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Całości dopełniają aluminiowe ościeżnice, wyposażone w poliamidowe przegrody termiczne.

Obok drzwi ThermoCarbon prezentowane były nowe drzwi ThermoSafe. Te drzwi z aluminiową płytą o grubości 73 mm osiągają współczynnik UD a poziomie 0,81 W/(m2K), doskonale więc sprawdzają się w domach energooszczędnych.

Wymogi stawiane drzwiom w takich budynkach mogą też spełniać pokazywane przez  Hörmanna na Budmie drzwi ThermoPro Plus o bardzo solidnej stalowej płycie i aluminiowej  ościeżnicy wyposażonej w przegrodę termiczną. Zarówno aluminiowe, jak i stalowe drzwi tego producenta przykuwały uwagę ciekawym, nowoczesnym wzornictwem.

Cicha bramna do garaży zbiorczych

Nowatorskimi rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkowania wyróżnia się też uchylna brama do garaży zbiorczych - ET 500. To brama, która otwiera i zamyka się płynnie i bardzo cicho, co niezwykle istotne w garażach podziemnych i budynkach wielorodzinnych. Dzięki innowacyjnemu i nie zużywającemu się mechanizmowi przeciwwagi prawie nie wymaga ona konserwacji. Dużą zaletą tej bramy jest też specjalny system uchyłu, dzięki któremu skrzydło nie wychodzi poza linię elewacji oraz możliwość dowolnego jej wypełnienia i harmonijnego wkomponowania w fasadę budynku.

Ciepło i elegancja dla przemysłu

Firma Hörmann pokazała też na Budmie innowacyjne produkty dla przemysłu i logistyki. Świadomym inwestorom stawiającym np. hale produkcyjne, a dążącym do obniżenia kosztów energii ponoszonych na ich ogrzanie zaprezentowano segmentową bramę przemysłową SPU 67 Thermo. To brama z przegrodą termiczną, o grubości blatu 67 mm  - zamiast dotychczasowych 42 mm. W tym nowym standardzie brama SPU posiada prawie dwukrotnie lepszą izolacyjność cieplną - dla zamontowanej bramy o wymiarach 5 x 5 metrów współczynnik U wynosi 0,51 W/(m2K). Ta nowość, której produkcja rusza 1 kwietnia tego roku, będzie doskonałym rozwiązaniem w narażonych na spore straty ciepła dużych halach, gdzie bramy stanowią znaczącą część konstrukcji budynku.

Na poznańskich targach Hörmann zaprezentował też wiele nowatorskich rozwiązań  stosowanych w bramach szybkobieżnych, przeciwpożarowych bramach przesuwnych i rampach przeładunkowych. Uwagę inwestorów szukających eleganckiej bramy do reprezentacyjnych nowoczesnych budynków przykuwała aluminiowa segmentowa brama  ALR Vitraplan. Ta brama z przeszkleniem tworzącym jednolitą powierzchnię - bez widocznych profili - stanowić może bardzo atrakcyjny element architektoniczny.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann