PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-04-07
Ultranowoczesna technologia na wyciągnięcie ręki
Zadaniem kurtyny jest zabezpieczenie wjazdu w przypadku niekontrolowanego ruchu skrzydła bramy, gdy w jej świetle znajdzie się przeszkoda ...

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A.
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

tel. 18 447 71 11
fax 18 447 71 10
sekretariat@wisniowski.pl
www.wisniowski.pl

» więcej o firmie

Przecinające się wiązki światła kojarzą się z ultranowoczesną technologią, stosowaną do zapewnienia bezpieczeństwa bezcennych eksponatów w muzeach czy drogiej biżuterii w ekskluzywnych salonach jubilerskich. To niezwykle śmiałe rozwiązanie techniczne zostało również wykorzystane w kurtynie świetlnej przeznaczonej do zabezpieczenia bram, która wzbogaciła ofertę firmy WIŚNIOWSKI.

Kurtyna świetlna GridScan/Mini - nowość w ofercie firmy WIŚNIOWSKI, wiodącego producenta bram, systemów ogrodzeniowych i stolarki otworowej - to optymalne rozwiązanie do wszystkich typów automatycznych bram zamykających się pionowo, a w szczególności konstrukcji segmentowych.

Zadaniem kurtyny jest zabezpieczenie wjazdu w przypadku niekontrolowanego ruchu skrzydła bramy, gdy w jej świetle znajdzie się przeszkoda, np. samochód. Funkcja ta realizowana jest poprzez wiązki podczerwieni przesyłane pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. - Kurtyna świetlna GridScan/Mini może być stosowana wszędzie tam, gdzie wymagana jest wyjątkowa niezawodność - tłumaczy Wiesław Noga, Menedżer Produktu Automatyka w firmie WIŚNIOWSKI - Skrajnie kompaktowy przekrój poprzeczny profili powoduje, że kurtyna może być zainstalowana bezpośrednio w prowadnicach bramy. Skośne i poziome wiązki świetlne zwiększają zaś gęstość pola ochronnego do wysokości 2,5 m - dodaje ekspert.

Nowoczesna kurtyna jest niewrażliwa na refleksy słoneczne, odporna na wilgoć oraz warunki atmosferyczne. Jej poszczególne komponenty zapewniają odpowiedni poziom zabezpieczenia wbudowanej elektroniki. Elementy urządzenia wyposażone są we wskaźniki LED i sterownik. Dodatkową zaletą rozwiązania jest prosty i szybki montaż wykorzystujący uniwersalny zestaw montażowy.

Najwyższa jakość kurtyny GridScan/Mini potwierdzona jest certyfikatami EN ISO 13849-1 2008 i EN 12978:2009. To nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie stanowi doskonałą ochronę i skutecznie zapobiega niekontrolowanemu zamknięciu się bramy.

źródło: Wiśniowski