PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-03
Krispol sponsoruje żużlowe mistrzostwa
Krispol został sponsorem głównym pierwszej rundy finałowej Speedway European Championship 2014, która odbędzie się w niedzielę, 6 lipca, w Güstrow (Niemcy).

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie

Wśród firm angażujących się w ważne wydarzenia sportowe jest Krispol Sp. z o.o., czołowy producent bram garażowych, okien, rolet i drzwi wejściowych.  Najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu rozpoczną tam walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W ubiegłym roku zwycięzcą został Słowak Martin Vaculik. Transmisje w  Eurosporcie obejrzało 29 milionów widzów.


- Nasze zaangażowanie w tę imprezę wpisuje się w wieloletnią tradycję wspierania klubów i wydarzeń sportowych. Wspieramy także inicjatywy, które łączą ze sobą popularyzację sportu i integrację mieszkańców regionu, a utalentowanym zawodnikom stwarzają szansę rozwoju i rywalizacji - mówi Anna Michalak-Siezieniewska z Krispolu. - Jesteśmy od lat sponsorem obecnie 1-ligowej drużyny męskiej siatkówki APP Krispol Września, wspieramy pochodzącego z Wrześni Tomasza Szymkowiaka, Mistrza Polski w biegu na 10 km w 2013 roku, byliśmy między innymi sponsorem transmisji telewizyjnych zakończonych niedawno rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

Krispol znaczącą część swojej produkcji, w tym segmentowe bramy garażowe, wysyła za granicę. Przychody z eksportu stanowią 30% całości przychodów firmy. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja. W większości tych krajów żużel jest bardzo popularny. - To także jeden z powodów, dla których zdecydowaliśmy się na sponsorowanie Speedway European Championship - dodaje Anna Michalak-Siezieniewska.Krispol Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości bram garażowych, rolet zewnętrznych, okien i drzwi wejściowych oraz produktów dla przemysłu.

Firma zaczęła działalność w 1991 roku. W 1993 roku w ofercie rynkowej pojawiły się rolety zewnętrzne, bramy i kraty rolowane. Od 1997 roku Krispol produkuje bramy segmentowe. W 2009 ofertę firmy poszerzono o elementy stolarki aluminiowej, a w 2011 o okna PVC.

Krispol posiada we Wrześni dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w bogaty park maszynowy. Tereny obu zakładów, w tym hale produkcyjne, magazynowe oraz biurowce, zajmują łącznie powierzchnię ponad 50 000 m2. Lokalizacja przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwia sprawną obsługę logistyczną odbiorców i dostawców.

W 2002 roku w firmie pracowało 60 osób. Obecnie zatrudnionych jest ponad 200. Przychody ze sprzedaży wyniosły w 2002 roku 15 mln zł, a w 2013 - 89,5 mln zł.

Udział eksportu w przychodach wynosi 30% (w 2002 - 0,1%). Firma wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby, ale dominujący udział mają bramy garażowe. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja.

źródło: Krispol