PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-09
Żużlowe doświadczenie Krispolu
Firma KRISPOL była sponsorem głównym pierwszej rundy finałowej Speedway European Championship 2014, która odbyła się 6 lipca w niemieckim Güstrow.

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie

W sponsoring sportu Krispol Sp. z o.o., czołowy producent bram garażowych, okien, rolet i drzwi wejściowych, angażuje się od wielu lat. Przykłady to między innymi wspieranie obecnie 1-ligowej drużyny męskiej siatkówki APP Krispol Września czy transmisji telewizyjnych rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

- Firma KRISPOL była sponsorem głównym pierwszej rundy finałowej Speedway European Championship 2014, która odbyła się 6 lipca w niemieckim Güstrow. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z organizatorami tej imprezy - mówi Anna Michalak-Siezieniewska z Krispolu. - Zawody były strzałem w dziesiątkę, zarówno pod względem sportowym, jak i wizerunkowym. Impreza zgromadziła czołówkę europejskich żużlowców, a wyścigi na wymagającym torze były wyjątkowo widowiskowe. Profesjonalna oprawa wydarzenia sprawiła, że marka KRISPOL była wyraźnie widoczna. Bezpośrednią transmisję telewizyjną obejrzeli widzowie kanału Eurosport, który dociera do ponad 130 mln gospodarstw domowych. Transmisja objęła między innymi Polskę, Niemcy, Szwecję i Danię, czyli bardzo ważne dla nas rynki.
Krispol Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości bram garażowych, rolet zewnętrznych, okien i drzwi wejściowych oraz produktów dla przemysłu.

Firma zaczęła działalność w 1991 roku. W 1993 roku w ofercie rynkowej pojawiły się rolety zewnętrzne, bramy i kraty rolowane. Od 1997 roku Krispol produkuje bramy segmentowe. W 2009 ofertę firmy poszerzono o elementy stolarki aluminiowej, a w 2011 o okna PVC.

Krispol posiada we Wrześni dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w bogaty park maszynowy. Tereny obu zakładów, w tym hale produkcyjne, magazynowe oraz biurowce, zajmują łącznie powierzchnię ponad 50 000 m2. Lokalizacja przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwia sprawną obsługę logistyczną odbiorców i dostawców.

W 2002 roku w firmie pracowało 60 osób. Obecnie zatrudnionych jest ponad 200. Przychody ze sprzedaży wyniosły w 2002 roku 15 mln zł, a w 2013 - 89,5 mln zł.

Udział eksportu w przychodach wynosi 30% (w 2002 - 0,1%). Firma wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby, ale dominujący udział mają bramy garażowe. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja.

źródło: Krispol