PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-07-16
Rosnący popyt wymaga decyzji biznesowych
Rosnący popyt na bramy szybkobieżne marki Hörmann spowodował konieczność budowy nowej fabryki w Stanach Zjednoczonych.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Półtora roku od wbicia pierwszej łopaty, w kwietniu 2014 roku, w Starpointe Business Park, w amerykańskim miasteczku Burgettstown koło Pittsburga uruchomiono nowy zakład produkcyjny firmy Hörmann Flexon LLC. To umożliwia bardziej efektywną i szybszą realizację procesów logistycznych, a w perspektywie zapewnia możliwość rozbudowy obiektu.

Grupa Hörmann już w 2007 roku nabyła większościowy udział w amerykańskim przedsiębiorstwie i od tego czasu pod marką Hörmann Flexon LLC zajmuje się produkcją i sprzedażą bram szybkobieżnych w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku.


Nowy zakład firmy Hörmann Flexon LLC otworzyli:
John Watson (Fourth River Development LLC),
John Hess (Dynamic Building Corporation),
Christoph Hörmann, Andreas Wannenmacher
(Architekten Wannenmacher & Möller GmbH) oraz
Patrick Morosetti (Fourth River Development LLC).

- Ze względu na rosnący popyt na bramy szybkobieżne przeprowadzka ze zbyt ciasnego zakładu produkcyjnego w Leetsdale do Burgettstown stała się koniecznością. Wartość inwestycji, obejmującej halę produkcyjną i park maszynowy, wyniosła niemal pięć milionów euro. Dzięki nowej lokalizacji w Burgettstown możemy teraz całkowicie przeorganizować produkcję - wyjaśnia Christoph Hörmann, osobiście odpowiedzialny wspólnik grupy Hörmann. - Rezultat: szybszy i efektywniejszy przebieg wszystkich procesów, a w przyszłości możliwość rozbudowy obecnej hali o powierzchni 6.000 m², w której zatrudnionych jest 50 osób, do 20 000 m².

Oprócz szybkobieżnych bram firmy Hörmann Flexon LLC w Stanach Zjednoczonych pod marką Hörmann sprzedawane są też przemysłowe i garażowe bramy segmentowe oraz napędy do nich.

Zdjęcie główne:
Nowy zakład firmy Hörmann Flexon LLC umożliwia bardziej efektywną realizację procesów logistycznych, a w przyszłości -  rozbudowę obiektu.
Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann