PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2014-12-11
Ogrodzenie terenów i obiektów wymagających szczególnej ochrony
Obiekty wysokiego ryzyka wymagają solidnego zabezpieczenia, które utrudni lub uniemożliwi wtargnięcie na teren intruzom.

BETAFENCE Sp. z o.o.
ul. Dębowa 4
47-246 Kotlarnia

tel. 77 406 22 00
fax 77 482 50 00
info.poland@betafence.com
www.ogradzamy.pl

» więcej o firmie

Obiekty wysokiego ryzyka, takie jak laboratoria, tereny przemysłowe, wojskowe obiekty strategiczne wymagają szczególnej ochrony, której ważnym, jeśli nie kluczowym ogniwem, jest niezawodny system ogrodzeniowy.

Niezawodny, czyli jaki?

Niezawodny system ogrodzeniowy powinien uniemożliwić intruzom wtargnięcie na ochraniany teren lub maksymalnie wydłużyć czas potrzebny na jego sforsowanie.

Co może powstrzymać intruza?

  • Solidna konstrukcja z grubych drutów - trudnych do przecięcia za pomocą standardowych narzędzi
  • Wąskie oczka, które utrudniają, a nawet uniemożliwiają wspinanie się po ogrodzeniu i włożenie między nie narzędzi do przecięcia drutów
  • Dodatkowe zabezpieczenie w postaci drutu żyletkowego lub kolczastego przed próbami sforsowania ogrodzenia górą

Wąskie oczka - zaleta czy wada?

Projektując ogrodzenie dla obiektów wysokiego ryzyka warto wziąć pod uwagę jego przezierność, która może być mocno ograniczona przez wąskie oczka panelu. Im mniej przezierne ogrodzenie, tym mniej skuteczny monitoring terenu i więcej czasu dla intruza na pokonanie zabezpieczeń. Specjaliści z firmy Betafence zaprojektowali specjalny system Securifor, który mimo wąskich oczek - tak wąskich, że nie ma możliwości wspinania się po ogrodzeniu, ani wsunięcia między druty narzędzi do ich przecięcia, jest wyjątkowo przezierny. Systemy Securifor, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem opóźnienia, sprawdzają się w ochronie obiektów wysokiego ryzyka na świecie od wielu lat. Nowością jest natomiast system Securifor 4D z poziomymi drutami zgrzewanymi naprzemiennie, 10-krotnie bardziej wytrzymały niż standardowy panel Securifor.

Drut kolczasty i drut żyletkowy

Dodatkowe zabezpieczenie ogrodzenia z siatki lub paneli może stanowić drut kolczasty zamontowany na ramionach prostych lub zagiętych. Aby taki drut dobrze spełniał swoje funkcje, powinien być tak skonstruowany, by możliwość jego rozciągania czy przerwania była mocno ograniczona. Na niektórych słupach można zamontować nawet 3 rzędy takiego drutu.


Drut Motto. Konstrukcja z dwóch drutów ze stali wysokowęglowej,
skręconych naprzemiennie pomiędzy czterema kolcami, rozmieszczonymi
co 10 cm, utrudnia rozciąganie i przerwanie drutu kolczastego.
Fot. Betafence

Doskonałą alternatywą dla drutu kolczastego jest drut żyletkowy, który już na pierwszy rzut oka zniechęca do prób sforsowania ogrodzenia górą. Wystarczy zamontować go na ogrodzeniu z wytrzymałej siatki zgrzewanej, by nie tylko przerwanie ciągłości, ale i pokonanie ogrodzenie „górą" było bardzo utrudnione.

Stabilna i jednorodna sieć, jaką tworzą zwoje drutu z zamocowanymi ostrzami tnącymi, maksymalnie utrudnia pokonanie ogrodzenia górą. Drut w połączeniu z systemem Fortinet z wytrzymałej siatki zgrzewanej o wąskich karbowanych oczkach stanowi skuteczne zabezpieczenie obiektów wymagających szczególnej ochrony.

Więcej o systemach ogrodzeniowych typu high security firmy Betafence, dedykowanych ochronie obiektów wysokiego ryzyka znajdziesz na www.ogradzamy.pl.

Zdjęcie główne:
System Fortinet z drutem żyletkowym

Fot. Betafence


źródło: Betafence