PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-02-23
Budownictwo z pierwszego planu
Firma Somfy i jej dyrektor zarządzający Radosław Borkowski zostali laureatami tytułu „Budowlana Firma Roku 2014 i Osobowość Branży" miesięcznika Builder.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Firma Somfy i jej dyrektor zarządzający Radosław Borkowski zostali laureatami tytułu „Budowlana Firma Roku 2014 i Osobowość Branży" miesięcznika Builder. Uroczystość wręczenia tych wyróżnień odbyła się 12 lutego w Warszawie. W jej trakcie przyznano także wyróżnienia w kategorii: Budowlana Firma Roku, Polski Herkules oraz Laury Buildera.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie, dowód na to, że nasze osiągnięcia i sukcesy są zauważane nie tylko w gronie firm zajmujących się automatyką do osłon przeciwsłonecznych i bram, ale już w całej szeroko rozumianej branży budowlanej. Sukces tym większy, że w tym 2014 roku, roku pełnym wyzwań ponownie udało się nam osiągnąć wysoki wzrost sprzedaży - podkreśla Radosław Borkowski, Dyrektor Zarządzający Somfy Sp. z o.o. - Warto również zaznaczyć, że nasza firma jako jedyna zajmująca się automatyką w branży osłonowej została uhonorowana tym zaszczytnym tytułem. 

Obok doświadczonych twórców najlepszych ról i dzieł w polskim budownictwie scena Multikina Złote Tarasy, na której wręczono wyróżnienia, gościła też debiutantów - zwycięzców II edycji Konkursu dla Młodych Architektów.

Coroczne nagradzanie przez miesięcznik „Builder" firm projektowych, producenckich, wykonawczych czy dostawczych oraz ich konkretnych przedstawicieli - to już tradycja. Ale tradycja, która na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego zdecydowanie promuje nowoczesność.

Ubiegły rok, mimo bardzo obiecujących pierwszych sześciu miesięcy, był dla firm budowlanych sporym wyzwaniem. Niemniej jednak polskie budownictwo powoli wychodzi na prostą po regresie w latach 2012-2013, a uczestnicy rynku z coraz większym optymizmem patrzą w przyszłość. Kilka firm potrafiło bardzo dobrze wyczuć tę niewielką na razie falę wznoszącą, imponując w 2014 r. ciekawymi osiągnięciami.

Najskuteczniejszym, Redakcja i Rada Programowa miesięcznika „Builder" postanowiły, jak co roku, przyznać tytuł Budowlanej Firmy Roku. Ich osiągnięcia, zwłaszcza w kontekście warunków rynkowych podkreślał w swoim przemówieniu Marek Zdziebłowski, wydawca „Buildera": „Nie sztuką jest podbijać rynek w dobie koniunktury. Sztuką jest odnosić sukcesy w trudnej rzeczywistości. Dlatego dzisiejsi laureaci, tym bardziej zasługują na podziw i ogromny szacunek". W gronie Budowlanych Firm Roku znalazły się przedsiębiorstwa o bardzo różnym profilu działalności, pomimo to wiele je łączy, przede wszystkim zaś: skuteczne zarządzanie, dobre wyniki, innowacyjność proponowanych

rozwiązań oraz rzetelność i stabilność. Oprócz tego na ich czele stoją zazwyczaj nietuzinkowe osoby, które potrafią udźwignąć ciężar odpowiedzialności, imponują odwagą, wytrwałością, determinacją, a przede wszystkim biznesową intuicją. Zasługują tym samym na miano „Osobowości Branży Budowlanej"i takim tytułem po raz pierwszy w tym roku postanowił ich uhonorować miesięcznik „Builder".

Zdjęcie główne:
W imieniu Dyrektora zarządzającego Somfy Sp. z o.o. nagrodę Odebrała Alicja Rzeczkowska, Marketing Communication Manager
SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy