PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-06-19
Komfortowa i niezawodna brama garażowa
Brama garażowa harmonijnie wkomponowana w architekturę domu, wzorem i kolorem dopasowana do elewacji budynku - to dziś standard.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Brama garażowa harmonijnie wkomponowana w architekturę domu, wzorem i kolorem dopasowana do elewacji budynku - to dziś standard. Standardem powinny być też komfort i bezpieczeństwo codziennego jej użytkowania. W bramach firmy Hörmann zapewnia je szereg innowacyjnych rozwiązań spotykanych tylko u tego producenta.

BiSecur - więcej niż bezpieczeństwo

Komfortowa brama garażowa wyposażona jest w szybki napęd. Napędy firmy Hörmann są jednak nie tylko szybkie, ale także niezwykle bezpieczne, ponieważ działają  w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur. Ten nowoczesny system zapewnia maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem, działa bowiem w technologii 128 bitów. W napędach z 40 bitowym kodowaniem może dojść do skopiowania kodu przez niepowołane osoby, a wtedy, z uwagi na brak śladów włamania, trudno wyegzekwować od ubezpieczyciela odszkodowanie.

Napędy z systemem BiSecur zapewniającym bezpieczny przekaz sygnału z pilota do napędu i z napędu do pilota są też bardzo komfortowe. Dwukierunkowe działanie umożliwia nie tylko sterowanie bramą, ale także odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnika dioda LED sygnalizuje położenie bramy odpowiednim kolorem. W każdej sytuacji można więc mieć pewność, że polecenie zostało wykonane, nawet gdy brama znajduje się poza zasięgiem wzroku.


Automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu

Pod pełną kontrolą 

Na jeszcze większą kontrolę pozwala bramka LAN / WLAN BiSecur firmy Hörmann z aplikacją na smartfona i tablet. Umożliwia ona kontrolę i obsługę bram garażowych i wjazdowych  z dowolnego miejsca na świecie. W domu lub na urlopie, na rowerze czy w pociągu -  w każdej chwili można uruchomić aplikację, aby sprawdzić, czy brama jest otwarta czy zamknięta, i w razie potrzeby zamknąć ją jednym przyciskiem. Aplikacja pozwala też na sterowanie drzwiami wejściowymi i oświetleniem.

Automatyczne ryglowanie

Atutem bram garażowych z napędem firmy Hörmann jest też ich niezawodne zabezpieczenie przed podważeniem. Po zamknięciu brama taka automatycznie rygluje się w szynie napędu, co uniemożliwia jej podważenie, nawet w razie awarii zasilania.

Drzwi przejściowe w bramie

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania bram garażowych, firma Hörmann oferuje bramy segmentowe z drzwiami przejściowymi. Wbudowane w bramie drzwi umożliwiają szybkie i wygodne wyprowadzanie np. rowerów z garażu bez konieczności otwierania całej bramy. Niewielki płaski próg ze stali nierdzewnej - o wysokości jedynie 10 mm na środku i 5 mm na krawędziach - eliminuje ryzyko potknięcia podczas przechodzenia lub przeprowadzania np. rowerów.

Optymalna ochrona

Bramy segmentowe i uchylne marki Hörmann są ocynkowane, co zabezpiecza je przed korozją. Bramy segmentowe posiadają ponadto wykonaną z tworzywa sztucznego stopę ościeżnicy, która - w odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań - dodatkowo trwale chroni je przed korozją tam, gdzie brama styka się z często wilgotną posadzką garażu. Wysoka na 4 cm stopa całkowicie zakrywa ościeżnicę w  tym narażonym na powstawanie rdzy miejscu. To gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann