PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-07-13
Somfy z tytułem Budowlanej Marki Roku 2015
Somfy, światowy lider w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej, otrzymał tytuł Brązowej Budowlanej ...

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

Somfy, światowy lider w produkcji inteligentnych urządzeń do domów i budynków użyteczności publicznej, otrzymał tytuł Brązowej Budowlanej Marki Roku 2015 w kategorii „Napędy do bram". To wyróżnienie za wysoką jakość i funkcjonalność napędów do bram.

Budowlana Marka Roku to jedno z najważniejszych i prestiżowych wyróżnień branżowych w Polsce. Na to, kto zostaje laureatem duży wpływ mają klienci - pracownicy firm wykonawczych z całego kraju, którzy na co dzień w swojej pracy korzystają z materiałów budowalnych określonych producentów. To oni w specjalnym badaniu przeprowadzanym co roku przez firmę ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku wskazują na najlepsze marki w kilkunastu kategoriach produktowych. W 11-tej edycji konkursu doceniono także produkty marki Somfy. Brązowa Budowlana Marka Roku 2015 została wręczona producentowi w kategorii „Napędy do bram" .

- Bardzo cieszy nas to wyróżnienie, bo otrzymaliśmy je właściwie od samych praktyków, od osób, które na co dzień korzystają z naszych produktów. To znak wielkiego zaufania do naszej marki i wyzwanie, aby jakość i funkcjonalność naszych produktów była jeszcze wyższa - mówi Radosław Borkowski, dyrektor generalny Somfy Sp. z o.o.

Z kolei Dominik Szczepaniak odpowiedzialny w Somfy za rozwój sprzedaży związanej z automatyką do bram dodaje: - Do tej pory w branży budowalnej byliśmy znani i doceniani głównie za automatykę do rolet. Ale od trzech lat rozwijamy kolejne gałęzie naszej działalności, w tym produkcję i dystrybucję napędów  do bram. Mimo, iż dopiero wkraczamy na ten rynek, cieszy nas, że zostaliśmy zauważeni.

Spółka wiąże zainteresowanie klientów swoimi produktami także gwarancją, którą oferuje - na większość produktów tej marki, w tym na napędy do bram garażowych, można uzyskać do pięciu lat gwarancji. Żaden inny producent nie oferuje tak długiego okresu gwarancyjnego. O popularności i zaufaniu do automatyki do bram marki Somfy świadczy także wzrastająca z roku na rok sprzedaż tych produktów. Jak podaje spółka, w ciągu ostatniego roku sprzedaż napędów do bram wzrosła o ponad 30 proc.



SOMFY
- Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy