PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-08-25
Efektywna technologia dla skutecznej logistyki
Szereg nowości z zakresu systemów bram przemysłowych oferuje w tym roku projektantom, architektom i swoim partnerom firma Hörmann.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Szybkobieżne i rolowane bramy przemysłowe firmy Hörmann

Szereg nowości z zakresu systemów bram przemysłowych oferuje w tym roku projektantom, architektom i swoim partnerom firma Hörmann. Nowe rozwiązania odznaczają się efektywnością energetyczną, trwałością i nowoczesnym wzornictwem. Zapewniają jednocześnie płynny przebieg wszystkich procesów logistycznych.

Dobrze ocieplone bramy szybkobieżne

Systemy bram muszą być i szybkie, i dobrze ocieplone, tak aby przyczyniały się zarówno do zminimalizowania kosztów energii, jak i sprawnego przepływu towarów. Takie są nowe szybkobieżne bramy segmentowe firmy Hörmann HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67. To bramy zbudowane z segmentów o grubości ponad 67 mm wyposażonych w przegrodę termiczną, których współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,33 W/(m2K). Ich maksymalna prędkość otwierania wynosi od 1,5 do 2,5 metra na sekundę. Te szybkobieżne bramy pracują z wykorzystaniem nie zużywającego się mechanizmu pasów z przeciwwagami, a segmenty bramy są prowadzone w podwyższonych poziomych prowadnicach pod stropem hali (wersja H) lub pionowo na ścianie (wersja V).

To wszystko gwarantuje sprawność przebiegu wszelkich procesów logistycznych, efektywność energetyczną i uniwersalność montażu. Wizualnie nowe bramy szybkobieżne firmy Hörmann są dopasowane do przemysłowych bram segmentowych tej marki.


Brama rolowana DD z pancerzem Decotherm S z pakietem S6 wyposażona jest
w umieszczone od wewnętrznej strony bramy specjalne podkładki,
które zapewniają cichą pracę bramy oraz ograniczają zużycie jej segmentów.

Przemysłowe bramy rolowane - do intensywnej eksploatacji

Hörmann oferuje też swoim klientom nową generację bram rolowanych DD. Bramy te obsługiwane są przez napęd połączony bezpośrednio z wałem nawijającym. Zintegrowane zabezpieczenie przed opadnięciem płyty bramy z jednej strony pozwala obniżyć koszty instalacji, z drugiej stwarza możliwość dopasowania sposobu montażu napędu do sytuacji na miejscu budowy: napęd może być montowany w położeniu pionowym skierowany w górę lub w dół, bądź w położeniu poziomym.

Bramy rolowane DD nadają się do zamykania otworów o wymiarach do 12 merów szerokości i 9 metrów wysokości. W wersji szczególnie dobrze ocieplonej, wykonane z dwuściennych stalowych profili Decotherm S, mogą być wyposażone w napęd i sterowanie z przetwornicą częstotliwości. Dzięki temu brama może otwierać się z prędkością nawet 1,1 m/s, co pozwala na 30 cykli pracy na godzinę, lub 500 cykli dziennie. Co przy tym ważne: funkcja łagodnego rozruchu i wyhamowania oszczędza napęd i pozwala na jej bezpieczną pracę.

Inwestorom, którym zależy na wyjątkowo cichej pracy bramy, firma Hörmann oferuje bramy DD z pancerzem Decotherm S z opcjonalnym pakietem wyposażenia S6. W tej wersji posiadają one umieszczone od strony wewnętrznej specjalne podkładki wygłuszające, które w wyniku delikatnego odkładania profili jeden na drugim zmniejszają poziom hałasu, a jednocześnie ograniczają zużycie segmentów. Ta wersja bramy rolowanej DD może mieć maksymalnie szerokość 5 metrów i wysokość 9 metrów.

Zdjęcie główne:
Nowe szybkobieżne bramy HS 5015 PU H 67 i HS 6015 PU V 67 zapewniają sprawny przebieg procesów logistycznych oraz dużą efektywność energetyczną.Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann