PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2015-11-03
Hörmann rozszerza działalność w Ameryce
Firma Hörmann przejmuje amerykańską firmę Northwest Door Inc. Tym samym dotychczasowa działalność tego niemieckiego producenta bram garażowych i drzwi ...

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Firma Hörmann przejmuje amerykańską firmę Northwest Door Inc. Tym samym dotychczasowa działalność tego niemieckiego producenta bram garażowych i drzwi, która dotąd koncentrowała się głównie na wschodzie kraju rozszerzona zostanie teraz także na północno-zachodni region Stanów Zjednoczonych.

Firma Hörmann sprzedaje swoje bramy garażowe i przemysłowe w Stanach Zjednoczonych już od 2002 roku. Produkty pochodzące z dwóch tamtejszych fabryk są sprzedawane głównie na wschodzie Ameryki poprzez cztery oddziały handlowe firmy. Po przejęciu produkującej  bramy firmy Northwest Door Inc. Hörmann zamierza zdobyć również rynki zbytu na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych. - To idealne uzupełnienie naszej obecności na wschodzie Ameryki. Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym rynkiem, na którym każda kolejna inwestycja jest opłacalna - wyjaśnia Christoph Hörmann - osobiście odpowiedzialny wspólnik Grupy Hörmann.


Hörmann przejmuje amerykańską firmę Northwest Door Inc.

Northwest Door jest rodzinnym przedsiębiorstwem, które istnieje od 1946 roku. Zajmuje się produkcją i sprzedażą garażowych i przemysłowych bram segmentowych ze stali, drewna i aluminium. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 300 pracowników i posiada dobrze rozbudowaną siec dystrybucyjną, na którą składa się sześć oddziałów na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Bramy sprzedawane będą pod marką Northwest Door.

Zdjęcie główne:
Rodzinne przedsiębiorstwo Nothwest Door Inc. posiada dobrze rozbudowaną sieć dystrybucyjną.  
Grupa Hörmann  jest największym w Europie producentem bram i drzwi. Od momentu założenia przedsiębiorstwa w 1935 roku wyprodukowano i sprzedano na całym świecie ponad 15 milionów bram. W 24 wyspecjalizowanych zakładach w Europie, Ameryce Północnej i Azji ponad 6000 osób pracuje nad rozwojem i produkcją najwyższej jakości bram, drzwi, ościeżnic i napędów. Główną siedzibą grupy Hörmann jest małe miasteczko Steinhagen w Westfalii. Pozostające nadal w rękach jednej rodziny  przedsiębiorstwo wygenerowało w ubiegłym roku obroty w wysokości ponad miliarda euro. Firma posiada ponad 80 własnych punktów dystrybucyjnych i wiele setek parterów handlowych w  ponad 30 państwach na całym świecie.

źródło: Hörmann