PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-01-18
KRISPOL potrójnie nagrodzony
Początek roku przyniósł prestiżowe nagrody dla firmy KRISPOL, czołowego producenta bram, okien i rolet.

KRISPOL Sp. z o.o.
Psary Małe, ul. Budowlana 1
62-300 Września

tel. 61 662 41 00
fax 61 436 76 48
biuro@krispol.pl
www.krispol.pl

» więcej o firmie


KRISPOL po raz kolejny znalazł się w gronie przedsiębiorstw wyróżnionych tytułem Gazeli Biznesu. Nagrodę tę otrzymują najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy. Ich zestawienie co roku opracowuje wywiadownia gospodarcza Coface Poland, a publikuje dziennik Puls Biznesu.

Sukcesy rynkowe producenta zostały też po raz kolejny docenione przez kapitułę konkursu Gepardy Biznesu. Jest to wyróżnienie przeznaczone dla przedsiębiorstw, które cechuje dynamiczny rozwój i stały wzrost wartości rynkowej.


W ostatnich tygodniach ubiegłego roku dotarła do nas także inna miła wiadomość - mówi Anna Michalak-Siezieniewska z firmy KRISPOL - Nasz nowy zakład produkcyjny, uruchomiony w 2010 roku, został wyróżniony w Konkursie Najpiękniejsza Fabryka 25-lecia. Kapituła konkursu doceniła nasze starania, aby nowe obiekty były nie tylko funkcjonalne, ale też dopracowane architektonicznie w każdym detalu.
Krispol Sp. z o.o. jest producentem najwyższej jakości bram garażowych, rolet zewnętrznych, okien i drzwi wejściowych oraz produktów dla przemysłu.

Firma zaczęła działalność w 1991 roku. W 1993 roku w ofercie rynkowej pojawiły się rolety zewnętrzne, bramy i kraty rolowane. Od 1997 roku Krispol produkuje bramy segmentowe. W 2009 ofertę firmy poszerzono o elementy stolarki aluminiowej, a w 2011 o okna PVC.

Krispol posiada we Wrześni dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, wyposażone w bogaty park maszynowy. Tereny obu zakładów, w tym hale produkcyjne, magazynowe oraz biurowce, zajmują łącznie powierzchnię ponad 50 000 m2. Lokalizacja przy ważnym węźle komunikacyjnym umożliwia sprawną obsługę logistyczną odbiorców i dostawców.

W 2002 roku w firmie pracowało 60 osób. Obecnie zatrudnionych jest ponad 200. Udział eksportu w przychodach wynosi 30%. Firma wysyła za granicę wszystkie swoje wyroby, ale dominujący udział mają bramy garażowe. Główni odbiorcy to Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Szwecja, Dania i Francja.

Firma Krispol od 2007 roku jest sponsorem pierwszoligowej drużyny siatkówki męskiej APP Krispol Września, a od sezonu 2014/2015 Sponsorem Tytularnym KRISPOL 1. Ligi Siatkarzy.  

O Zakładzie 2 KRISPOL we Wrześni przy ul. Michała Strzykały 4

Zakład 2 KRISPOL, w którym odbyła się regionalna gala wręczenia nagród „Grunt na Medal" 2014, to dowód na to, że warto inwestować we Wrześni.

Grunt zakupiony przez Krispol w 2008 roku należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST PARK - Podstrefa Września. W 2009 roku firma rozpoczęła na jego terenie budowę Zakładu 2, by rok później w całości przenieść tutaj produkcję bram segmentowych z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. W 2011 roku oddano do użytku część biurową, a społeczność lokalna okrzyknęła Zakład 2 „Budynkiem Roku 2011".

Sukces rynkowy bram segmentowych marki Krispol skłania firmę ku planom dalszej rozbudowy Zakładu 2. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otrzymanie w 2014 roku kolejnego pozwolenia na działalność w SSE INVEST PARK.

źródło: Krispol