PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-02-12
Somfy zaprezentował nowości na targach Budma 2016
W pierwszym kwartale tego roku, firma Somfy wprowadzi nowe smart-produkty.

SOMFY Sp. z o. o.
ul. Marywilska 34 J
03-228 Warszawa

tel. 22 509 53 00
fax 22 509 53 01
biuro@somfy.pl
www.somfy.pl

» więcej o firmie

W pierwszym kwartale tego roku, firma Somfy - francuski producent urządzeń inteligentnych do domów i budynków użyteczności publicznej - wprowadzi nowe smart-produkty. Premiera urządzeń odbyła się na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budmy 2016.


W ciągu najbliższych miesięcy br. do sprzedaży ma trafić m.in. nowoczesne smart-urządzenie o nazwie Connexoon, które umożliwi sterowanie za pomocą smartfona lub tabletu wybranymi urządzeniami w naszych domach : bramą, roletami okiennymi albo tarasowymi markizami i pergolami. Urządzenie to przeznaczone jest dla mniej wymagajacych użytkowników, którzy nie sa jeszcze «gotowi» na posiadanie w pełni inteligentnego domu i ma stanowić dla nich pierwszy krok w tym kierunku.

Na rynku pojawią się również dwa nowe napędy do bram. Jeden z nich to tzw napęd niewidoczny - Invisio io. Naped ten jest wbudowany w słupek bramy co znacząco podnosi estetykę ogrodzenia. Dodatkowo może być wykorzystany w takich instalacjach, które uniemożliwiają zastosowanie tradycyjnych napędów do bram skrzydłowych. Dodatkowo Invisio io jest w pełni kompatybilny i może być zdalnie obsługiwany przez zaprezentowanego podczas Budmy Connexoona oraz Tahomę.

Drugi to napęd śrubowy - Ixengo L230, przeznaczony do bram skrzydłowych. Posiada wiele funkcji. M.in. zapewnia doskonałą odporność na działanie silnych wiatrów. Posiada również kontrolę otwarcia dla pieszych, a także funkcję « łagodnego zatrzymania ».

- Już podczas poznańskich targów zaprezentowane produkty spotkały się z pozytywnym odbiorem. Liczymy na to, że przypadną do gustu naszym dotychczasowym i nowym klientom  - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Somfy. - Staramy się, aby rozwiązania  które oferujemy były dostosowane do potrzeb naszy klientów. Dlatego rozszerzamy naszą ofertę o kolejne innowacyjne produkty, które wychodzą naprzeciw ich oczekiwanim - dodaje.
SOMFY - Societé d'Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 1996 roku. W 2014 roku w Niepołomicach (woj. małopolskie) została otwarta fabryka Sopem, należąca do Somfy. Docelowo zatrudnienie ma w niej znaleźć nawet 800 osób.

Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dzienne moce produkcyjne to 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

źródło: Somfy