PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2009-10-26
Inteligentna odbojnica firmy Hörmann
Hörmann KG stworzył jednak odbojnicę najazdową HIB, która potrafi rozpoznać dokujący pojazd.

HÖRMANN Polska Sp. z o.o.
ul. Otwarta 1
62-052 Komorniki

tel. 61 819 73 00
fax 61 810 75 75
info@hormann.pl
www.hormann.pl

» więcej o firmie

Podczas dokowania pojazdów odbojnice najazdowe zamontowane na rampach przeładunkowych muszą często amortyzować spore siły. Dlatego też szybko zużywają się i okresowo muszą być wymieniane, gdyż w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia rampy lub pojazdu.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi indukcyjnemu HIB określa odstęp od pojazdu i przekazuje odpowiedni sygnał do sygnalizacji świetlnej zamontowanej na rampie przeładunkowej. Ta z kolei informuje kierowcę zielonym, żółtym i w końcu czerwonym światłem, kiedy pojazd jest optymalnie zadokowany.

HIB wyraźnie zmniejsza siłę uderzenia w odbojnicę, ścianę budynku lub pojazd i stanowi opłacalną inwestycję, gdyż pozwala uniknąć uszkodzeń, a tym samym wysokich kosztów wymiany lub naprawy odbojnicy. Niebagatelnym argumentem jest również wyraźnie dłuższa żywotność samej odbojnicy HIB.

Ze względu na zastosowany materiał bardzo rzadko konieczna jest wymiana odbojnicy. W odróżnieniu od zwykłych odbojnic gumowych odbojnicę najazdową HIB wykonano z poliuretanu - tworzywa o wysokiej odporności na zużycie.

Inteligenta odbojnica: dzięki wbudowanemu czujnikowi odbojnica HIB firmy Hörmann pozwala określić odległość od pojazdu i sygnalizuje kierowcy moment, w którym pojazd znajduje się w optymalnej pozycji. Pozwala to uniknąć uderzeń w rampę przeładunkową, odbojnicę i ciężarówkę oraz zaoszczędzić na kosztach napraw.

informacja na podstawie materiałów: Hörmann