PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2010-10-21
Kolekcja bram sekcyjnych bocznych firmy Normstahl – design w parze z funkcjonalnością
Sekcyjne bramy boczne firmy Normstahl są nie tylko wszechstronne, ale również przyjazne dla wszystkich domowników.

Normstahl Polska / firma już nie istniejetel.

» więcej o firmie
Brama garażowa zabezpiecza nasz garaż nie tylko przed niepowołanymi osobami, ale także przed hałasem oraz zmiennymi temperaturami panującymi na zewnątrz. Stanowi ona także element dekoracyjny elewacji domu oraz najbliższego otoczenia. Kolekcja bocznych bram garażowych firmy Normstahl łączy w sobie zarówno elementy estetyczne, jak i funkcjonalność. Bogaty wachlarz możliwości doboru koloru poszycia oraz rodzaju przetłoczeń bramy sprawia, że oferta firmy Normstahl zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających estetów. Dodatkowo jakość materiałów, z których zostały wykonane bramy Normstahl, jest gwarancją prawidłowego ich funkcjonowania przez długie lata.

Sekcyjne bramy boczne firmy Normstahl są nie tylko wszechstronne, ale również przyjazne dla wszystkich domowników, funkcjonalne oraz estetyczne. Prowadzone po wąskim łuku do ściany bocznej garażu nie zabierają miejsca za ani przed bramą, dzięki czemu nie zmniejszają wysokości i szerokości otworu wjazdowego. Łożyskowane rolki zapewniają spokojny bieg bramy i pozwalają z łatwością przesunąć bramę nawet najmłodszym domownikom. Firma Normstahl oferuje atrakcyjne, indywidualne rozwiązania, co powoduje, że bramę boczną można zamontować w garażu każdego typu. Rożnorodność kolorów, wzorów, a także motywów wzorniczych do bram bocznych pozwala dobrać barwę i deseń zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Bramy oferowane przez firmę Normstahl łączą w sobie komfort użytkowania, bezpieczeństwo oraz nowoczesny design, dzięki czemu wejście do garażu nabierze zupełnie nowego wymiaru.


Brama sekcyjna boczna Topclassic ISO z jasnym deseniem Eurodekor
fot. Normstahl

Komfort i funkcjonalność
Bramy sekcyjne boczne firmy Normstahl doskonale łączą w sobie zalety bram uchylnych, ponieważ nie zabierają powierzchni podsufitowych i bram sekcyjnych górnych, gdyż nie wysuwają się do przodu. Aby dostać się do wnętrza garażu, wprowadzić rower czy sprzęt ogrodniczy wystarczy uchylić jedynie fragment bramy, bez zbędnego otwierania całości. Pozwalają na to prowadnice i specjalny system rolek prowadzących. Takie rozwiązanie zapewnia znaczną oszczędność przestrzeni zarówno przed jak i za bramą.

Bramy sekcyjne boczne Normstahl możemy montować w otworach o różnych, także nietypowych kształtach. Indywidualny rozmiar każdej z bram cechuje wysoka dokładność - co do 1 mm - w szerokim zakresie wymiarów - do 12 m szerokości i 3, 5 m wysokości. Pionowe segmenty bram sekcyjnych bocznych podczas otwierania przesuwane są na jedną lub dwie ściany garażu. Gładka powierzchnia segmentów jest łatwa w utrzymaniu czystości i nie wymaga malowania. Równomierny podział bramy pozwala na optymalny tor prowadzenia panelu, wspomagając tym samym perfekcyjną optykę bramy. W trosce o środowisko naturalne, przestrzeń paneli firmy Normstahl została wypełniona bezfreonową pianką poliuretanową, która zapewnia doskonałą izolację przed hałasem.

Bogactwo kolorów i nowoczesne wzornictwo
W ofercie firmy Normstahl znajdziemy aż sześć rodzajów bram sekcyjnych bocznych o różnych formach przetłoczeń: TOPLINE-ISO, TOPTWIN-ISO, TOPTREND-ISO, TOPFLAIR-ISO, TOPSTYLE-ISO i TOPCLASSIC-ISO.


Brama sekcyjna boczna Topline-ISO w kolorze zielonym
fot. Normstahl

Model bramy sekcyjnej bocznej TOPLINE-ISO marki Normstahl to połączenie nowoczesności, dynamiki i piękna. Wyrazistego wyglądu, perfekcyjnie komponującego się z zabudową, nadają mu pionowe, zaokrąglone i podwójne przetłoczenia. Wrażenie ogólnej harmonii zapewniają praktycznie niewidoczne połączenia między segmentami.

Kolejny model bram sekcyjnych bocznych, dostępnych w ofercie Normstahl - TOPTREND-ISO - powstał w oparciu o inspirację najnowszymi trendami designerskimi. Ze sprawą podwójnych przetłoczeń pośrodku panelu, niczym kameleon upodabnia się do każdego stylu architektonicznego. To wzór szczególnie chętnie wybierany przez posiadaczy domów jednorodzinnych, willi oraz szeregowców.

Model bramy sekcyjnej bocznej TOPFLAIR-ISO uwydatnia indywidualny charakter budynku. Przetłoczenia brzegowe w tym rodzaju bram Normstahl, nadają się zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa, a także pasują do każdego kształtu wjazdu do garażu.

Obszerna i gładka powierzchnia paneli stanowi o nietuzinkowym stylu i elegancji, które to bez wątpienia wyróżniają kolejny model bram sekcyjnych bocznych Normstahl - TOPSTYLE-ISO. Jest to propozycja dla zwolenników ponadczasowej, minimalistycznej formy, doskonale komponującej się z elewacją budynków o zdecydowanej linii.

Powiew klasyki, choć w niekonwencjonalnym wydaniu, odnajdziemy w ostatnim modelu bram bocznych marki Normstahl - modelu TOPCLASSIC-ISO. Struktura kasetonowa nadaje tym bramom niepowtarzalnego wyglądu, a bogactwo wariantów kolorystycznych pozwala na zaprojektowanie rozwiązania doskonale współgrającego z każdym elementem elewacji. Przetłoczenia zastosowane w bramach TOPTWIN-ISO łączą w sobie uniwersalność z klasyką. Brama będzie doskonale komponować się z każdym domem, bez względu na jego styl, gdyż model ten kryje w sobie subtelny uroku drewnianych dekorów i fantazyjności naturalnych - pionowych bądź poziomych - linii. Dzięki temu brama wygląda jak stworzona z wąskich desek. Powstały w ten sposób wzór z dekorami imitującymi drewnianą powierzchnię uzyskuje subtelny wygląd zachwując przy tym wszystkie parametry techniczne, z których od lat słyną produkty firmy Normstahl.

Każdy model bramy sekcyjnej bocznej dostępny jest w szerokiej palecie barw, na którą składa się 12 trwałych, podwójnie lakierowanych piecowo i odpornych na słońce kolorów standardowych z palety RAL oraz 14 oklein najwyższej jakości. Na bogaty wachlarz kolorów składają się klasyczne odcienie bieli, szarości czy brązów, a także oryginalne wzory oklein imitujących naturalne drewno oraz szlachetne kamienie.

Różnorodność motywów zdobniczych

Firma Normstahl oferuje również aluminiowe konstrukcje ramowe bram sekcyjnych bocznych z przeznaczeniem do dalszego, indywidualnego wykończenia. Z szerokiego wachlarza możliwości możemy wybrać panele z blachy stalowej, miedzi, aluminium, kasetonów czy drewna.


Brama sekcyjna boczna Topstyle-ISO w kolorze białym komunikacyjnym
fot. Normstahl


Bogactwa dostępnych rozwiązań, od klasycznych wariantów poprzez geometryczne wzory aż po nietypowe motywy, dostarczają także płyty wielowarstwowe „Longlife", stosowane w aluminiowych konstrukcjach. Dzięki tej różnorodności możemy zaprojektować niepowtarzalną bramę według własnego gustu i upodobań. Nieograniczone możliwości dają nam również aluminiowe nakładki „Longlife", 3-milimetrowe aplikacje upiększające bramy Normstahl, dostępne w wersji stylizowanej na stal szlachetną lub mosiądz wstawki z nieprzezroczystego szkła w kolorze zielonym lub niebieskim.

Praktycznym akcentem w bramach bocznych firmy Normstahl mogą być przeszklenia. Ekskluzywne okna o różnych kształtach i wypełnieniach rozświetlą garaż i uczynią go bardziej przestronnym.

Mnogość dostępnych modeli w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną oraz bogactwem dostępnych rozwiązań pozwoli nam wybrać wzór idealnie dopasowany do garażu, charakteru i stylu budynku oraz otoczenia.

Bezpieczeństwo gwarantowane

Jednym z zadań bramy jest ochrona samochodu i innych przechowywanych w garażu sprzętów przed kradzieżą. W przypadku bram sekcyjnych bocznych firmy Normstahl ochronę stanowi podwójne ryglowanie. Osłonięte zawiasy i wsporniki rolek oraz kształt i układ paneli zapewniają bezpieczne otwieranie i zamykanie bramy, także przez najmłodszych użytkowników. Między segmentami bramy a profilami nie ma miejsca na niebezpieczne szpary. Szczelność bramy na całym obwodzie jest zapewniona dzięki zastosowaniu z trzech stron uszczelek szczotkowych, a po stronie przylegania - uszczelki gumowej. Prowadnice montowane są odpowiednio nisko i nie stanowią przeszkody dla kół samochodu, a ewentualne zanieczyszczenia nie utrudniają przesuwania bramy.

Wygodę, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania bramy sekcyjnej bocznej firmy Normstahl zapewniają również ergonomiczne, metalowe klamki o nowoczesnym designie. Te w kolorze srebrnym lub czarnym dostarczane są w standardzie, natomiast za dopłatą możemy wybrać klamkę w kolorze złotym lub stali szlachetnej. Z ergonomicznymi klamkami Normstahl obsługa bramy jest dziecinnie prosta - klamkę pociąga się w kierunku otwierania.
Osoby szczególnie ceniące wygodę mogą zdecydować się dodatkowo na radiowo sterowany napęd Ultra, Ultra Excellent lub Ultra Excellent Quick, który zapewnia dodatkowy komfort użytkowania bram sekcyjnych bocznych firmy Normstahl.

Bramy sekcyjne boczne oferowane przez firmę Normstahl charakteryzują się najwyższą jakością wykonania oraz nowoczesnym wzornictwem. Co warte podkreślenia, bramy boczne łączą w sobie funkcjonalność bramy oraz drzwi prowadzących do garażu. Ergonomiczne klamki montowane w produktach firmy Normstahl pozwalają z łatwością otwierać i zamykać bramę. Kompleksowe zabezpieczenie i osłony zawiasów wykluczają niebezpieczeństwo zranień i obrażeń. Z kolei bogata gama 13 standardowych kolorów oraz 13 atrakcyjnych wzorów oklein drewno- i kamiennopodobnych sprawia, że można idealnie dopasować nową bramę garażową do elewacji budynku czy stolarki okiennej i drzwiowej. Warto podkreślić, że wszystkie bramy sekcyjne boczne serii TOP firmy Normstahl oraz te w aluminiowej konstrukcji ramowej wykonywane są na wymiar według indywidualnych potrzeb. Wybór bramy bocznej powoduje optymalne wykorzystanie przestrzeni garażowej. Dodatkowo prosta obsługa oraz wysoka kultura pracy sprawiają, że zalety sekcyjnych bram bocznych firmy Normstahl decydują o ich przydatności w każdym domu.

Brama sekcyjna boczna ręczna Normstahl TOPLINE - ISO, TOPTWIN - ISO, TOPRTEND - ISO wym: 2250 x 2000, cena: 4 599,40 zł brutto
Brama sekcyjna boczna ręczna Normstahl TOPFLAIR - ISO, TOPSTYLE - ISO, TOPCLASSIC - ISO wym: 2250 x 2000, cena: 4 733,60 zł brutto
Brama sekcyjna boczna automatyczna Normstahl TOPLINE - ISO, TOPTWIN - ISO, TOPRTEND - ISO wym: 2250 x 2000, cena: 5 087,40 zł brutto
Brama sekcyjna boczna automatyczna Normstahl TOPFLAIR - ISO, TOPSTYLE - ISO, TOPCLASSIC - ISO wym: 2250 x 2000, cena: 5 221,60 zł brutto


Zdjęcie główne:
Brama o aluminiowej konstrukcji ramowej z indywidualnym deseniem drewna
fot. Normstahl
Marka Normstahl obejmująca bramy i napędy elektryczne należy do spółki Cardo Garage Door AB z Grupy CARDO AB, jednego z największych producentów bram garażowych w Europie. 60 - letnia tradycja Normstahl stanowi nie tylko gwarant doskonałej jakości oferowanych produktów, badanych i certyfikowanych przez niemiecki urząd TÜV Product Service, lecz świadczy o dużym zaufaniu, którym obdarzyły Normstahl ponad 2 miliony zadowolonych Klientów na całym świecie. W Polsce przedstawicielem produktów marki Normstahl jest Normstahl - Polska Sp. z o. o. W ofercie Normstahl znajdują się bramy garażowe, napędy do bram garażowych i drzwi garażowe. Produkty Normstahl cechuje najwyższa jakość, są one opracowane i wciąż doskonalone przez zespół wyszkolonych specjalistów z uwzględnieniem życzeń konsumentów, dystrybutorów i architektów. Oferując produkty najwyższej jakości pod względem rozwiązań technicznych i wzornictwa, fachowe doradztwo i serwis, organizując szkolenia produktowe, pomagając rozwiązywać problemy, firma Normstahl to niezawodny partner dla dystrybutorów, architektów i konsumentów. Normstahl - Polska posiada sieć dystrybutorów na terenie całego kraju, którzy fachowo obsłużą każdego klienta zarówno w zakresie doboru i zakupu bramy, jak też pod względem serwisowym.

informacja na podstawie materiałów: Normstahl