PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-10-13
Jak mądrze wybrać napęd Nice?
Nice Polska od lat dokłada wszelkich starań w celu utrzymania najwyższej jakości produktów i usług serwisowych.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Nice Polska od lat dokłada wszelkich starań w celu utrzymania najwyższej jakości produktów i usług serwisowych. Długoletnia obecność na rynku i pozycja lidera branży automatyki w Polsce jest dowodem na sprawdzoną jakość i niezawodność oferowanych produktów. Aby w pełni cieszyć się funkcjonowaniem automatyki Nice przez długie lata, przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty związane z wyborem dystrybutora oraz instalatora.

Obserwując rynek i zachodzące na nim procesy, Nice zwraca się z prośbą do przyszłych i potencjalnych klientów o ostrożność przy zakupie produktów Nice dystrybuowanych za pośrednictwem popularnych internetowych serwisów aukcyjnych oraz sklepów internetowych, a także sprzedawców i firm nie posiadających autoryzacji Nice Polska, nie będących Partnerami Handlowymi Nice.


Bardzo dużo ofert, w tym tych o niezwykle atrakcyjnej cenie odsprzedaży, dotyczy produktów z nieoficjalnej dystrybucji lub niewiadomego pochodzenia oraz oferowanych przez dystrybutorów z innych krajów w tym przez firmy, które nie są Partnerami Handlowymi Nice. Z tego też powodu przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić dystrybutora na stronie internetowej www.nice.pl/Kontakt/Gdzie_kupic. Zakup produktu u pośrednika, który nie jest Partnerem Handlowym Nice (lub jego przedstawicielem), powoduje, że dane urządzenie nie jest objęte jakimkolwiek programem gwarancyjnym. Co więcej, zakup produktu u licencjonowanych Partnerów Handlowych Nice pozwala na skorzystanie z 3-letniej gwarancji.

Zgodnie  z obowiązującymi przepisami tylko i wyłącznie Nice Polska Sp. z o.o. jest uprawniona do sprzedaży i dystrybucji produktów z oficjalną gwarancją producenta. Sprzedawcy oferujący swoje, inne od oficjalnych dokumenty potwierdzające uzyskanie gwarancji wprowadzają kupującego w błąd i postępują niezgodnie z polskim prawem. Podstawowym warunkiem uzyskania gwarancji jest zakup produktu u Partnera Handlowego Nice oraz dokładne wypełnienie aktualnej karty gwarancyjnej firmy Nice Polska przez licencjonowanego instalatora Nice. Każdy użytkownik automatyki ma prawo zażądać od instalatora okazania licencji Nice (każda licencja jest imienna, znajduje się na niej zdjęcie instalatora oraz hologram potwierdzający jej autentyczność). Wszyscy licencjonowani instalatorzy Nice przeszli szkolenie techniczne i uzyskali pozytywną ocenę z egzaminu licencyjnego.

Produkty sprzedawane w Polsce, a wprowadzone do obrotu przez firmy zagraniczne oraz te, które nie są Partnerami Handlowymi Nice, nie posiadają gwarancji na rynku polskim i nie mogą być usprawniane, ani serwisowane w serwisie Nice Polska Sp. z o.o.

Zasady kupującego automatykę Nice

  1. Sprawdź, czy sprzedawca znajduje się na liście Partnerów Handlowych Nice. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej www.nice.pl w zakładce „Gdzie kupić?" lub telefonicznie w centrali firmy.
  2. Zwróć uwagę, czy karta gwarancyjna dołączona do produktu jest w języku polskim oraz czy jest kompletnie wypełniona. Wzór oryginalnej karty gwarancyjnej, wystawianej przez Nice Polska, znajduje się na stronie internetowej www.nice.pl.
  3. Pamiętaj, że produkt bez oryginalnej karty gwarancyjnej nie jest objęty gwarancją Nice Polska, nawet jeśli sprzedawca twierdzi inaczej. Wiążące w tej kwestii są zapisy ujęte w karcie gwarancyjnej, które deklaruje tylko i wyłącznie producent urządzeń - Nice.
  4. Nie zapomnij, że samodzielna instalacja produktu Nice oznacza całkowitą rezygnację z gwarancji.
  5. Skontaktuj się z licencjonowanym instalatorem Nice w celu montażu zakupionej automatyki. Instalacja urządzenia musi zostać potwierdzona odpowiednim wpisem w karcie gwarancyjnej. Instalator bezwzględnie ma obowiązek wpisania numeru swojej licencji w odpowiednim polu w karcie gwarancyjnej.
  6. Zweryfikuj instalatora, prosząc go o okazanie licencji lub zrób to samodzielnie on-line za pomocą panelu weryfikacji instalatora.
  7. Zastanów się, czy niska cena oferowanych produktów nie wynika z braku kompletności zestawów i zaproponowanego zestawienia produktów. Przed zakupem należy upewnić się, co wchodzi w skład zestawu automatyki i czy spełnia on podstawowe wymagania związane z obsługą bramy, która ma zostać zautomatyzowana.
  8. Bezwzględnie pamiętaj, że produkty sprzedawane w Polsce, a wprowadzone do obrotu przez firmy zagraniczne oraz te, które nie są Partnerami Handlowymi Nice, nie posiadają gwarancji na rynku polskim i nie mogą być serwisowane w żaden sposób (nawet odpłatnie) w serwisie Nice Polska Sp. z o.o.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice