PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2016-10-21
Przygotowanie ogrodu do zimy, czyli pora na ostatnie porządki
Przed nami nieuchronnie nadchodzą wymagające, zimowe miesiące, które szczególnie mocno odciskają się na elementach pozostawionych na ...

Bostik Sp. z o.o.
Sady, ul. Poznańska 11B
62-080 Tarnowo Podgórne

tel. 61 896 17 40
fax 61 816 28 25
info@bostik.pl
www.bostik.pl

» więcej o firmie

Przed nami nieuchronnie nadchodzą wymagające, zimowe miesiące, które szczególnie mocno odciskają się na elementach pozostawionych na zewnątrz domu. Późna jesień to ostatni dzwonek, aby wykorzystać dodatnie temperatury i zabezpieczyć ogród przed trudnymi warunkami pogodowymi. Jesienne porządki w ogrodzie pozwolą przygotować go na nadejście zimy, a efektem będzie zadbane otoczenie na wiosnę.

Ogrodzenie, ścieżki, podjazd, taras czy akcesoria małej architektury takie, jak murowany grill lub kwietniki, stanowią uzupełnienie aranżacji otoczenia domu i niezależnie od panującej pogody powinny pełnić rolę ozdoby. Z racji tego, że są to elementy na stałe wbudowane w ogrodowy krajobraz, zachowanie ich estetycznego wyglądu jest szczególnie trudne, zwłaszcza w kontekście ich wystawienia na szkodliwe działanie deszczu, śniegu czy mrozu. Dlatego też tak ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja i cykliczne zabezpieczanie, szczególnie przed sezonem zimowym.

Zimowy ogród

Kostka brukowa wykorzystywana jest w wielu ogrodach do wykończenia nawierzchni. Jest to materiał mało wymagający i łatwy w pielęgnacji, jednak jeśli chcemy cieszyć się jego trwałością i eleganckim wyglądem przez długi czas, warto o niego odpowiednio zadbać i przygotować na zimę. Koniecznie należy oczyścić powierzchnię z kostki z wszelkich zabrudzeń, gdyż pozostawione przez kilka miesięcy, mogą zbyt mocno wniknąć w jej strukturę, a wiosną ich usunięcie może okazać się bardzo trudne, jeśli w ogóle możliwe. Do czyszczenia brukowanej nawierzchni najlepiej wykorzystać myjkę ciśnieniową, powinno to w zupełności wystarczyć do oczyszczenia jej z piasku i drobnych zabrudzeń. Woda nie sprawdzi się jednak w przypadku ciężkich zabrudzeń. Do plam z oleju, smaru, czy wina niezbędny będzie profesjonalny środek czyszczący, jak np. DR HOUSE Kostka Brukowa firmy Den Braven. Pozwala on w bezpieczny sposób usunąć wszelkie uciążliwe zabrudzenia, sadzę, olej czy smary z bruku i kamienia naturalnego, przywracając ich naturalny połysk i kolor. Tak oczyszczoną nawierzchnię dobrze jest dodatkowo zaimpregnować, co uchroni kostkę brukową przed nadmiernym wnikaniem wilgoci i rozsadzaniem pod wpływem mrozu. To samo dotyczy ogrodowych elementów wykonanych z cegły klinkierowej, jak grille, siedziska, czy różnego rodzaju kwietniki. W serii DR HOUSE firmy Den Braven również odnajdziemy specjalistyczny produkt przeznaczony do pielęgnacji tego typu powierzchni. DR HOUSE Klinkier firmy Den Braven to środek czyszczący, który pozwala usunąć biały nalot wapienny, cementowy, grzyby, pleśnie oraz białe wykwity z klinkieru oraz muru ceglanego. Przywraca mu oryginalny kolor, a regularnie stosowany ogranicza zdolność do szybkiego odtwarzania się białych wykwitów.

Zima za płotem

W wielu ogrodach spotkać można również metalowe wykończenia - ogrodzenia i różnego rodzaju balustrady. Duża wilgotność podczas zimy sprawia, że miesiące te nie są zbyt łaskawe dla tego typu elementów, a pozostawienie na ich powierzchni nawet niewielkich ubytków, może skutkować rozwojem korozji. Aby uniknąć rdzawych nalotów, warto jeszcze jesienią zrobić przegląd stanu naszego ogrodzenia i zabezpieczyć odpowiednimi preparatami. Prace takie ułatwi jednoskładnikowa, dekoracyjna farba antykorozyjna Silvermont firmy Den Braven. Przeznaczona jest do malowania metali żelaznych narażonych na działanie warunków atmosferycznych. Preparat ten łączy w sobie zalety trzech różnych środków - gruntu, podkładu i farby nawierzchniowej, dzięki czemu prace przebiegać będą sprawnie, a stworzona przy jej pomocy powłoka będzie estetyczna i trwała. Dodatkowo farbę Silvermont firmy Den Braven można stosować wprost na rdzę, dzięki czemu unikamy również konieczności oczyszczania malowanych elementów z rdzawych nalotów. Wykonanie takich czynności zabezpieczających w trakcie jesiennych porządków nie powinno więc zając zbyt dużo czasu.

Późna jesień to ostatni moment na wykonanie porządków w ogrodzie. Na liście jesiennych zadań z pewnością powinno znaleźć się zabezpieczenie elementów wyposażenia, które z racji swojego przeznaczenia pozostawione będą w czasie zimowych miesięcy na zewnątrz. Z preparatami firmy Den Braven prace te przebiegną sprawnie, a ogrodowe akcesoria będą właściwie przygotowane czekać do wiosny.
Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.
źródło: Den Braven