PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2017-06-12
Innowacyjny System Parkingowy NicePark Pro w ofercie Nice
Z początkiem czerwca Nice Polska wprowadza do swojej oferty nową linię systemów parkingowych NicePark Pro, dedykowanych obiektom ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Z początkiem czerwca Nice Polska wprowadza do swojej oferty nową linię systemów parkingowych NicePark Pro, dedykowanych obiektom o dużym natężeniu ruchu. Główne jego zalety to elastyczność konfiguracji, wielość funkcjonalności, unikalne rozwiązania dwustronnych terminali wjazdowych i wyjazdowych z możliwością poboru opłat oraz obsługi za pośrednictwem telefonu komórkowego.

O wprowadzeniu na rynek nowej linii produktowej zadecydowała stale rosnąca popularność segmentu rynkowego systemów parkingowych. NicePark Pro to rozwiązanie idealne do obsługi skomplikowanych inwestycji. Jego podstawą są profesjonalne terminale wjazdowe i wyjazdowe, które można konfigurować dostosowując je do wymagań konkretnego Klienta.

Systemy NicePark Pro znajdą zastosowanie tam, gdzie pomimo bardzo dużej liczby użytkowników, nie wszyscy muszą wnosić opłaty za wjazd czy wyjazd. Tak dzieje się np. we wspólnotach mieszkaniowych, na dużych przyzakładowych parkingach czy w biurowcach. Osoby z zewnątrz, zobligowane do wniesienia opłaty mogą to zrobić bezpośrednio w terminalu wjazdowym lub wyjazdowym. „To czysta oszczędność, gdyż nie ma konieczności instalacji kosztownych kas automatycznych lub organizacji kasy ręcznej" - mówi Piotr Sikorski menedżer ds. systemów parkingowych w Nice Polska.

System komunikacji w NicePark Pro opiera się na łączności z wykorzystaniem sieci GSM i oprogramowaniu zainstalowanym na centralnym serwerze. Jego podstawową zaletą jest moduł umożliwiający wjazd i wyjazd przy użyciu telefonu komórkowego (co odbywa się poprzez wykonanie połączenia na wskazany numer telefonu).

Elastyczną konfigurację Nice Park Pro umożliwia jego modułowa konstrukcja, która daje możliwość rozbudowy terminali wjazdowych i wyjazdowych o części takie jak: czytniki kart zbliżeniowych, czytniki kart dalekiego zasięgu, odczyt numerów rejestracyjnych pojazdów, pobór opłat czy monitoring za pośrednictwem kamer. Rozszerzenie działającego systemu nie wymaga jego przebudowy, a jedynie dołożenie potrzebnego modułu, co jest możliwe w każdym czasie, nawet po jego wielomiesięcznej eksploatacji.

Kolejne zalety NicePark Pro to małe wymagania dotyczące zasilania czy komunikacja terminala ze szlabanem poprzez linię T4Bus, co jest jednoznaczne z zastosowaniem tylko dwóch przewodów do komunikacji, a nie ośmiu, jak w klasycznych systemach parkingowych. Należy także wspomnieć, że diagnostyka i konfiguracja systemu jest możliwa za pośrednictwem Internetu z dowolnego miejsca na świecie.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice