PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-03-29
Nice obecny w przestrzeni publicznej
Przy okazji targów House Days, które odbyły się w miniony weekend, w WARSAW PTAK EXPO w Nadarzynie, Nice zorganizował dwa ciekawe wydarzenia towarzyszące.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Przy okazji targów House Days, które odbyły się w miniony weekend, w WARSAW PTAK EXPO w Nadarzynie, Nice zorganizował dwa ciekawe wydarzenia towarzyszące. Na początku miała miejsce nie lada gratka dla fanów sportu żużlowego. W drugiej części dyskutowano o wykorzystaniu urządzeń Nice w przestrzeni publicznej.

Najpierw odbyło się uroczyste otwarcie sezonu żużlowego 2018 w Nice 1 Lidze Żużlowej. Przypominamy, że Nice piąty rok z rzędu został sponsorem tytularnym tych rozgrywek. W spotkaniu wzięli udział najlepsi zawodnicy, którzy już od początku kwietnia będą rywalizowali na torach całej Polski. Każdy z nich krótko opowiedział o swoich przygotowaniach do sezonu oraz oczekiwaniach. - W mediach już spadliśmy, ale tor wszystko zweryfikuje - mówił Ernest Koza, krajowy lider Speedway Wandy Kraków, który słynie z zamiłowania do wszystkich urządzeń wyposażonych w silnik. - Dla mnie nigdy nie miało znaczenia, czy jest to motocykl, samochód czy nawet kosiarka do trawy. Wszystko, co jest wyposażone w silnik, ma w sobie to coś - dodał sympatyczny zawodnik. Z kolei Norbert Kościuch, indywidualny mistrz Nice 1 LŻ z ubiegłego roku podkreślał, że przed jego nową drużyną (Orłem Łódź) bardzo trudny rok. - Czekamy aż nasz nowy stadion będzie gotowy do sezonu. Pierwsze 7 spotkań rozegramy na wyjeździe, ale dla mnie nie ma to większego znaczenia. Ja zawsze podchodzę do meczu tak, jakby odbywało się ono na wyjeździe. Wtedy człowiek podchodzi spokojniejszy do meczu - opowiadał Kościuch. - Na papierze nasz skład wygląda okazale. Nie mogę doczekać się już ścigania. Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne dosyć szybko poprawią się, bo chciałbym już przetestować nowe ustawienia w motocyklach - dodał Kościuch.


Gościem specjalnym imprezy był ambasador sportu żużlowego, europoseł, Ryszard Czarnecki. - Żużel jest polskim sportem narodowym. Cieszę się, że pierwsza polska liga ma solidnego sponsora, jest zainteresowanie mediów oraz systematycznie rozwija się infrastruktura. Gdyby nie mocna pierwsza liga nigdy nie dochowalibyśmy się mistrzów świata. Na torach pierwszoligowych rywalizacja także jest bardzo zacięta i oglądają ją tysiące osób na trybunach oraz setki tysięcy przed telewizorami - zauważył Czarnecki. Relację z wydarzenia przeprowadziły telewizje Polsat Sport oraz Eleven Sports.

W drugiej części konferencji przeznaczonej dla Partnerów Handlowych Nice, instalatorów automatyki oraz architektów obecnych na targach House Days przedstawiono możliwości techniczne oraz funkcjonalności automatyki przemysłowej Nice. Wojciech Jankowski przestawił obiekty referencyjne, w których zastosowano rozwiązania brandów zrzeszonych w grupie Nice. - Inspiracją do tej części prezentacji była wycieczka do zamku Iverness w Szkocji. Nie spodziewałem się, że przed budowlą z 1057 roku stoi nasz szlaban z rodziny Bar - mówi Wojciech Jankowski, Business Development Manager w Nice Polska. - Postanowiłem więc przeanalizować, w jakich ciekawych miejscach wykorzystano nasze produkty. Udało zebrać się kilkadziesiąt interesujących referencji - dodał Jankowski. Okazało się także, że za pomocą produktów Nice zautomatyzowane zostały budynki wykorzystywane przez uznane międzynarodowe marki, m.in. Hermes, Vodafone czy UniCredit. Do tej listy należy także dopisać rozmaite obiekty użyteczności publicznej, np. hale targowe Stuttgart Messe, stadion Wortersee w Klagenfurcie czy budynek Biblioteki Miejskiej w Monachium.

Z kolei Piotr Głowacki oraz Grzegorz Jakóbczyk skoncentrowali się na przewagach technologicznych szlabanów Nice. Odbyła się również praktyczna prezentacja rozszerzonych możliwości szlabanu z rodziny Bar przy współpracy z programatorem Nice O-View. Nie mogło również zabraknąć tematów związanych z nowoczesnymi technikami osłonowymi, które zostały zaprezentowane przez Marcina Krupnika. Po krótkiej przerwie uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy i w trakcie warsztatów mieli okazję zapoznać się z podstawowymi możliwościami programatora O-View, przekonać się o zaletach zdalnego zarządzania automatyką dzięki modułowi Nice Wi-Fi, poznać ofertę wideodomofonów Nice czy wreszcie zobaczyć najczęściej popełniane błędy przy montażu silników roletowych elero.

Na zakończenie rozegrano miniturniej w piłkarzyki stołowe. Najlepsi zawodnicy zostali wyróżnieni pamiątkowymi pucharami. Dla zainteresowanych przeprowadzono również prezentację rozwiązań zastosowanych na samochodzie demonstracyjnym Nice.Nice Polska -
należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice