PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-04-18
Grupa Nice przejmuje większościowy pakiet udziałów w amerykańskiej firmie Abode Systems Inc.
Zgodnie z przyjętą przez Grupę Nice strategią rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki ...

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

Zgodnie z przyjętą przez Grupę Nice strategią rozwoju i światowej ekspansji na nowe rynki i obszary działalności, Nice został większościowym udziałowcem w firmie Abode z siedzibą w Palo Alto, w Kalifornii. Abode Systems Inc. oferuje użytkownikom końcowym rozwiązania z obszaru automatyki dla domu oraz elektronicznych systemów zabezpieczeń z opcją profesjonalnej usługi monitorowania.

Firma może pochwalić się bazą ponad 15 000 Klientów działających w 27 krajach oraz przychodami rzędu 7 milionów dolarów rocznie. Łatwe do zainstalowania urządzenia i usługi firmy z zakresu bezpieczeństwa sprzedawane są za pośrednictwem platformy internetowej, dostępnej dla użytkowników końcowych, co czyni ją kluczową firmą sektora DIY, oferującą nowoczesne systemy zabezpieczeń dla domów i mieszkań. W swoim poftfolio Abode posiada już ponad 100 000 podłączonych urządzeń.

Przejęcie firmy Abode Systems Inc. jest kluczowym posunięciem z perspektywy Nice SpA - deklaruje Lauro Buoro, założyciel i prezes Grupy Nice. Współpraca pozwoli na rozszerzenie naszej oferty produktowej o sektor Home Security dla instalatorów i użytkowników końcowych, wzmacniając tym samym wiodącą pozycję Nice w USA i Ameryce Północnej - rynkach na których notujemy rosnący popyt na połączone rozwiązania z zakresu Home & Building Automation i Home Security. To partnerstwo stanowi również ważny etap w utrzymaniu bezpośredniego dialogu Grupy Nice z jej użytkownikami końcowymi, zabezpieczając jednocześnie kanały dystrybucji Business to Business. Dzięki współpracy zyskujemy także innowacyjne opcje integracji różnych platform sprzedażowych oraz możliwości sprzedaży krzyżowej (tzw. cross-seling) z potencjalnymi partnerami sektora ubezpieczeniowego. Pojawia się również opcja zaproponowania Klientom Nice rozwiązań związanych z usługami abonamentowymi. Po 25-ciu latach od założenia firmy, przejęcie większościowego pakietu udziałów w Abode, jest kolejnym kamieniem milowym w procesie międzynarodowego wzrostu Grupy - kontynuuje Lauro Buoro - w procesie, w którym szczególny nacisk kładziemy na cyfryzację i nowe technologie, by zdobyć i utrzymać kluczową pozycję w obszarze bezpieczeństwa domowego i inteligentnego domu.

Z kolei Christopher Carney, CEO i współzałożyciel firmy Abode Systems, Inc., deklaruje: Z przyjemnością przystępujemy do tego partnerstwa, stając się częścią Grupy Nice - solidnego globalnego lidera o tych samych wartościach kulturowych i strategicznych. Nacisk Nice na innowacje w zakresie rozwiązań technologicznych i zaawansowanych produktów z dziedziny bezpieczeństwa na rynku jest doskonałym rozwiązaniem dla naszych Klientów, partnerów i pracowników. Pracowaliśmy bez wytchnienia, aby stworzyć produkty proste, elastyczne i niezawodne, które zagwarantują bezpieczeństwo naszym Klientom.

W tej chwili grupa Nice posiada zakłady produkcyjne i dystrybucyjne oraz centra badawczo-rozwojowe w ponad 20 różnych krajach. Liczba zatrudnionych w 2017 roku przekroczyła 1500 osób, a skonsolidowany obrót 325 milionów Euro. Produkty Nice są sprzedawana w 100 krajach na całym świecie, wśród użytkowników, którzy wybrali wysokiej jakości rozwiązania do automatyzacji domów i budynków, łączące niezawodną technologię, design, innowacje i łatwość użytkowania.Nice Polska - należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice