PRZEŚLIJ NEWS DODAJ FIRMĘ DO BAZY OFERTY PRACY WYDARZENIA TARGOWE
2018-07-17
Wielkie wydarzenie w sektorze smart home: Grupa Nice przejmuje FIBARO!
Grupa Nice nabyła 100% udziałów Fibar Group, polskiego producenta systemu smart home Fibaro. Wartość transakcji opiewa na 250 mln zł.

NICE Polska Sp. z o.o.
ul. Parzniewska 2a
05-800 Pruszków

tel. 22 759 40 00
fax 22 759 40 21
nice@nice.pl
www.nice.pl

» więcej o firmie

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało nam się z powodzeniem doprowadzić do końca transakcję - mówi Lauro Buoro, Prezes Zarządu grupy Nice. - To dla nas kolejny bodziec do rozwoju. Jesteśmy w stanie zaproponować użytkownikowi kompleksową ofertę inteligentnych rozwiązań. Dzięki produktom oferowanym przez grupę Nice każdy z nas może cieszyć się od teraz w pełni inteligentnym domem. W trakcie negocjacji widać było, że jest między nami wiele podobieństw. Celem Nice i Fibaro jest dążenie do ułatwienia człowiekowi podstawowych, rutynowych czynności i zapewnienie przy okazji komfortu. Obie organizacje są także niesamowicie nastawione na rozwój przez innowacyjność oraz digitalizację. 25 lat po założeniu Nice mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że mamy w swojej ofercie przełomowe rozwiązania technologiczne, które czynią nasz dom inteligentnym i bezpiecznym - dodał Buoro.

FIBARO to polska marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat zadomowił się na sześciu kontynentach i w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. Misję FIBARO stanowi wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej. Fibar Group S.A. jest producentem elementów automatyki budynkowej oraz integratorem wielu zewnętrznych rozwiązań wchodzących w skład nowoczesnego systemu smart home o nazwie FIBARO. Dostarcza m.in. centrale zarządzające automatyką budynkową, będące podstawą całego inteligentnego systemu. W ofercie firmy znajdują się również sensory wykrywające określone zdarzenia, takie jak choćby ruch, zalanie, zawilgocenie, dym lub CO w powietrzu bądź otwarcie drzwi lub okien.


Systemem FIBARO i jego urządzeniami można sterować na trzy sposoby. Po pierwsze, poprzez aplikację mobilną dostarczaną przez producenta. Kolejną metodą jest stosowanie urządzeń wyzwalających, takich jak piloty czy programowalne przyciski. Trzeci sposób to sterowanie głosem za pomocą zewnętrznych asystentów głosowych, takich jak Siri, Alexa i Google Assistant.

- Transakcja, do której doszło w ubiegłym tygodniu w Warszawie, to olbrzymia szansa na dalszy rozwój naszego systemu smart home oraz pozostałych rozwiązań IoT, nad którymi pracują działy R&D w Poznaniu i Zielonej Górze. Zdecydowaliśmy się na ofertę Nice, ponieważ poszukiwaliśmy inwestora, który nie tylko pozwoli marce Fibaro dalej rozwijać się w zaplanowanym przez nas kierunku, ale również zapewni nam środki na dalsze badania i sam skorzysta z naszego zaawansowanego technologicznie know-how. Wzbogaci to również portfolio produktów obu firm - powiedział Dyrektor Zarządzający oraz założyciel Fibar Group, Maciej Fiedler.

Ścisła współpraca pozwoli obu podmiotom na zaoferowanie klientom jeszcze bardziej spójnego systemu smart home. Dzięki połączeniu sił klienci docelowo otrzymają bardziej zintegrowane rozwiązania pozwalające na jeszcze łatwiejszą i wygodniejszą obsługę inteligentnego domu. Przejęcie Fibaro przez grupę Nice to także odpowiedź na obecne potrzeby rynkowe - klienci poszukują obecnie jak najbardziej kompleksowych i zintegrowanych rozwiązań z dziedziny automatyki domowej. Dla Fibaro transakcja oznacza również powiększoną sieć dystrybucji produktów i olbrzymią inwestycję w działy R&D oraz moce produkcyjne. Transakcja opiewająca na 250 mln zł to największa inwestycja w branży smart home i IoT dokonana przez grupę Nice.
Nice Polska - należąca do grupy Nice, obecna na polskim rynku od 1996 roku, jest największym na rynku dostawcą inteligentnych i kompleksowych systemów zarządzania automatyką domową oraz producentem segmentowych bram garażowych. Obecnie Nice z obrotami na poziomie ponad 150 mln euro jest obecny na najważniejszych światowych rynkach w ponad 100 krajach na świecie, w Europie Zachodniej i Wschodniej, przez Stany Zjednoczone, Bliski Wschód oraz Afrykę. Na polskim rynku w ofercie Nice Polska dostępne są również produkty elero oraz KINGgates, a w sieciach marketów budowlanych produkty Mhouse i Moovo.

źródło: Nice